کاوش وب https://www.kavoshweb.com Tue, 15 Oct 2019 09:58:39 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.4 رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store https://www.kavoshweb.com/1523/how-to-solve-google-play-store/ https://www.kavoshweb.com/1523/how-to-solve-google-play-store/#respond Sun, 29 Sep 2019 18:30:17 +0000 https://www.kavoshweb.com/?p=1523   یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای کاربران اندروید رخ دهد مشکل دانلود برنامه از google play store است. اگر دنبال رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store هستید در این مقاله با ما همراه باشید. برای رفع مشکلات دانلود و نصب برنامه از google play store مراحل زیر را …

نوشته رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>

 

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای کاربران اندروید رخ دهد مشکل دانلود برنامه از google play store است. اگر دنبال رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

برای رفع مشکلات دانلود و نصب برنامه از google play store مراحل زیر را امتحان کنید. این مراحل احتمالا مشکل شما را در نصب برنامه  حل خواهند کرد

 • شما نمی توانید برنامه ها یا بازی ها را از Google Play Store آپلود یا نصب کنید
 • شما نمی توانید موسیقی ، فیلم ، برنامه های تلویزیونی یا سایر محتوای Google Play Store را آپلود کنید.
 • برنامه Google Play Store باز یا آپلود نمی شود ، یا در حین کار متوقف می شود.
 •   Google Play Store در حال آپلود و به روزرسانی برنامه گیر کرده و عملیات مورد نظر به پایان نمی رسد.

مراحل رفع مشکل دانلود از google play store

در اینجا به ذکر مهم ترین مراحل برای رفع مشکل دانلود از google play store می پردازیم. برای نتیجه گیری سریعتر در این خصوص، پیشنهاد می شود مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام داده و چک کنید.

مرحله ۱: اطمینان از سرعت اینترنت مناسب برای جلوگیری از مشکل دانلود از google play store

ابتدا مطمئن شوید که اتصال به اینترنت wifi یا داده تلفن همراه شما در حد مطلوب باشد. بهتر است در صورت امکان به شبکه Wi-Fi وصل شوید. اگر به Wi-Fi دسترسی ندارید ، مطمئن شوید که یک اتصال داده همراه قوی برای موبایل دارید. سپس آپلود و دانلود برنامه مورد نظر خود را امتحان کنید.

 

مرحله ۲: برای رفع مشکل دانلود از google play store، حافظه cashe و data آن را پاک کنید

بسیاری از مواقع پاک کردن حافظه نهان (cashe) می تواند مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store را رفع کند. این کار، به منزله استارت مجدد برنامه تلقی می شود و می تواند به رفع مشکلات کمک کند.

 1. به بخش تنظیمات (Settings) دستگاه خود بروید .
 2. سپس روی برنامه ها (Apps) ضربه بزنید (در این بخش همه برنامه های نصب شده در تلفن همراه خود را می توانید مشاهده کنید)
 3. از بخش برنامه ها google play store  را انتخاب کنیدGoogle Play .
 4. روی محل ذخیره (Storage) ضربه بزنید .
 5. سپس در این بخش پاک کردن حافظه نهان (clear cashe) را لمس کنید.
 6. google play store را باز کنید و دانلود برنامه مورد نظر خود را دوباره تست کنید.

اگر مشکل نصب و دانلود از google play store بعد از پاک کردن حافظه cashe پابرجا بود، در بخش محل ذخیره (Storage) پاک کردن اطلاعات (clear data) را انتخاب کنید.

مرحله ۳: رفع مشکل دانلود از google play store با پاکسازی حافظه پنهان و اطلاعات google play services

اگر همچنان مشکل برقرار بود بعد از پاکسازی google play store، در مرحله بعد اقدام به پاک کردن حافظه پنهان (caclear she) و اطلاعات (clear data) در برنامه google play services  کنید. روند کار دقیقا همانند مراحل ذکر شده در مرحله قبل است.

مرحله ۴: نصب آخرین نسخه goolge play store

بعضی اوقات ممکن است google play store شما بنا به دلایلی  به صورت خودکار آپدیت نشود. در این صورت با آپدیت آن می توانید مشکل دانلود و نصب برنامه در play store را حل کنید.

مرحله ۵: رفع مشکل دانلود از google play store با غیر فعال کردن ابزارهای تغییر ip

گاهی اوقات ممکن است متصل بودن یک ابزار تغییر ip به خصوص ابزارهای اشتراکی منجر به بروز مشکل در دانلود و نصب برنامه از google play store  می شود. بنابراین اگر در گوشی خود VPN فعال است، آن را غیر فعال کنید و دوباره وارد play store  شوید

مرحله ۶: چک کردن تنظیمات دانلود منیجر

به بخش تنظیمات (Settings) موبایل خود وارد شده و از آن جا وارد برنامه ها ( Apps ) شوید که در نسخه های قدیمی اندروید گزینه Application manager به جای Apps به کار رفته است.سپس آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت چپ را لمس کرده و وارد بخش نمایش برنامه های سیستم (show system apps) شوید. ( همان طور که مستحضر هستید اگر زبان گوشی شما انگلیسی باشد جای منوها جا به جا می شود و آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت راست قابل مشاهده خواهد بود)

چک کنید که برنامه download manager فعال (enable) باشد. در این حالت گزینه disable نمایش داده می شود. به منظور خاموش کردن برنامه، گزینه force stop را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، هیچگونه اطلاعاتی در گوشی شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

مرحله ۷ : چک کردن تنظیمات تاریخ و زمان

از بخش تنظیمات (settings) وارد قسمت مدیریت عمومی (General Management) شوید و از آنجا تاریخ و ساعت  (Date and Time) را لمس کنید. ( در نسخه های قدیمی اندروید بخش تاریخ و زمان در منوی اصلی تنظیمات قابل مشاهده است). در این بخش چک کنید که زمان و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شده باشد.

 

مرحله ۸: چک کردن فضای خالی دستگاه

از بخش تنظیمات (Settings) وارد قسمت سرویس و نگهداری دستگاه (Device maintenance) شده و فضای خالی دستگاه را چک کنید. اگر گزینه اکنون بهینه شود (optimize now) برای شما در کادر آبی به نمایش درآمد آنرا لمس کنید تا به صورت خودکار فضای دسترسی شما را با پاک کردن فضای اشغال شده اضافی توسط سیستم افزایش دهد که البته این قابلیت در نسخه اندروید ۷ به بعد وجود دارد. اگر فضای قابل دسترس (available space) گوشی شما کمتر از ۱GB است، فضای اضافی را پاک کنید.

مرحله ۹: برای رفع مشکل دانلود از google play store اکانت گوگل را پاک و دوباره نصب کنید

برای این منظور به بخش تنظیمات (settings) رفته و از آنجا وارد فضای ابری  و حساب ها (cloud and account) شوید و پس از ورود به بخش حساب ها (Accounts)  اکانت گوگل (جیمیل) که قبلا اضافه کرده بود را انتخاب کرده و در بخش پایین اکانت  کادر آبی رنگ گزینه حذف حساب (remove account) را لمس کنید. سپس از بخش حساب ها (Accounts) به انتهای لیست رفته و گزینه افزودن حساب( add account) را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب google، اکانت گوگل (جدید) را به لیست حساب ها اضافه کنید.

مرحله ۱۰: برنامه های مرتبط را فعال کنید

از بخش تنظیمات (settings) گوشی خود وارد  برنامه ها (apps) شده و سپس از با لمس آیکون سه نقاطه در بخش بالا سمت راست گزینه Show System Apps را انتخاب نمایید.سپس با انتخاب all apps آن را به disabled تغییر دهید تا با مشاهده لیست برنامه های غیر فعال اطمینان حاصل کنید که هیچ برنامه مرتبط با google play service غیر فعال نیست.

مرحله ۱۱: حذف به روز رسانی ها

یک دیگر از روش های رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از goole play store حذف به روز رسانی های موجود در برنامه است. بدین منظور از بخش تنظیمات (settings) گوشی خود وارد برنامه ها (apps) شده و از بین برنامه google play store را انتخاب کنید. پس از ورود به تنظیمات برنامه، پاک کردن به روز رسانی (unistall update) را لمس کنید

مرحله ۱۲: برای رفع مشکل نصب برنامه از google play store دستگاه خود را ریست کنید

اگر بعد از پاک کردن حافظه پنهان و داده های برنامه هنوز مشکل پابرجاست و نمی توانید برنامه یا بازی از google play store دانلود و نصب کنید ، دستگاه خود را ریست کنید.

 1. دکمه روشن / خاموش (power) را فشار داده و نگه دارید تا منو ظاهر شود.
 2.   در پنجره جدید گزینه خاموش (power off) یا راه اندازی مجدد (restart) را انتخاب کنید.
 3. در صورت لزوم ، دکمه power را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه شما دوباره روشن شود.

مرحله ۱۳: بازگردانی به تنظیمات کارخانه

اگر همچنان مشکل شما پابرجاست دستگاه خود را factory reset کرده و به تنظیمات کارخانه برگردانید. فقط توجه کنید قبل از انجام این کار از اطلاعات داخل حافظه گوشی خود یک back up تهیه کنید. چون در صورت factory reset تمام اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد

مرحله ۱۴: فلش کردن گوشی

اگر مراحل بالا را به ترتیب چک کرده و نتیجه نگرفتید در مرحله آخر برای رفع مشکل دانلود برنامه از google play store باید گوشی خود را فلش کنید

 

جمع بندی مراحل رفع مشکل دانلود از google play store

در این مقاله سعی کردیم به آموزش رفع مشکل دانلود از google play store بپردازیم. اگر با انجام روش های ذکر شده در این مقاله به نتیجه نرسیدید حتما در بخش دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا نتوانیم شما را در امر رفع مشکل دانلود از google play store راهنمایی کنیم.

 

نوشته رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1523/how-to-solve-google-play-store/feed/ 0
عوامل بلاک در اینستاگرام و آموزش نحوه رفع بلاک اینستاگرام https://www.kavoshweb.com/1486/unblock-instagram-account/ https://www.kavoshweb.com/1486/unblock-instagram-account/#respond Sun, 08 Sep 2019 17:32:20 +0000 https://www.kavoshweb.com/?p=1486 اکنون این مقاله را می خوانید ، احتمالاً بلاک در اینستاگرام را تجربه کرده اید و نمی توانید مانند سایر کاربران فالو کنید، پستهای دیگران را لایک کنید یا درباره آنها نظر دهید. اگر چنین است ، هر زمان که می خواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید پیام“َAction Blocked” که معین بلاک شدن اینستاگرام شما است را …

نوشته عوامل بلاک در اینستاگرام و آموزش نحوه رفع بلاک اینستاگرام اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>

آموزش رفع بلاک اینستاگرام

اکنون این مقاله را می خوانید ، احتمالاً بلاک در اینستاگرام را تجربه کرده اید و نمی توانید مانند سایر کاربران فالو کنید، پستهای دیگران را لایک کنید یا درباره آنها نظر دهید. اگر چنین است ، هر زمان که می خواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید پیام“َAction Blockedکه معین بلاک شدن اینستاگرام شما است را مشاهده می کنید.
ممکن است این سوالات برای شما ایجاد شود که دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟ چگونه می توانید از بلاک در اینستاگرام جلوگیری کنید؟  و مهمتر از همه چگونه می توانید اقدام به رفع بلاک اینستاگرام کرده و با انجام اقداماتی حساب اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید؟ در اینجا ما به طور کامل پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد و به دو سوال اصلی پاسخ خواهیم داد:
 1. دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟
 2. روش های رفع بلاک در اینستاگرام چیست و چگونه می توانید حساب اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید؟
از این رو ، اگر برای این دو سوال اساسی به دنبال پاسخ مناسب هستید ، پیشنهاد می کنم در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل بلاک در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در بسیاری موارد سفت و سخت است. به خصوص هنگامی که معتقد است که یک حساب کاربری اسپم شده است (یعنی انتشار اطلاعات بی فایده ، ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا حتی ایجاد حساب های جعلی). آنقدر سفت و سخت است که حتی اکانت هایی  که شبیه اسپم ها هستند را بلاک کرده و انجام فعالیت های به خصوص توسط آن ها را منع می کند. محدودیت های به وجود آمده بعد از بلاک اینستاگرام، شامل محدود کردن دسترسی کاربر برای انجام کارهایی مانند “گذاشتن کامنت زیر پست” ، “لایک کردن و “فالو کردن سایر کاربران” است. بنابراین قانون مهم در اینجا جلوگیری از فعالیت های زیاد برای بدست آوردن فالوور جدید و ارسال پیام های زیاد است که ممکن است سایر کاربران را آزار دهد.
توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور خودکار متخلفانی که اقدامات خلاف قوانین اینستاگرام انجام می دهند را مشاهده می کند. بنابراین ، گاهی اوقات حساب شما را برای یک اشتباه جزئی یا غیر عمدی ممنوع بلاک می شود. بدترین قسمت ماجرا این است که هیچ راهی برای کشف دلیل بلاک اکانت اینستاگرام شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می دهد و نه دلایل را برای کاربران خود توضیح می دهد.
بنابراین همانطور که می بینید ، یک اشتباه کوچک ممکن است منجر به بلاک در اینستاگرام شما شود بدون اینکه دلیل آن را بدانید! اما نگران نباشید! در این مقاله ، در مورد دلایل مختلف بلاک شدن و همچنین روش های خارج شدن از بلاک اکانت شما صحبت خواهیم کرد.

دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟

اول ، اجازه دهید نگاهی دقیق به دلایلی که اینستاگرام ممکن است شما را بلاک کند ، داشته باشیم. با خواندن این دلایل می توانید از بلاک شدن جلوگیری کنید و مطمئن باشید که دیگر هیچ مشکلی از این نوع ممکن نیست برای اکانت شما رخ دهد. اگر اکانت اینستاگرام شما قبلاً بلاک شده است ، دلیل زیر را پیدا کنید و به قسمت بعدی بروید تا اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید.
 1. برای جلوگیری از بلاک در ایستاگرام پست های کافی در اکانت خود انتشار دهید

شاید اخیراً یک اکانت کاربری ایجاد کرده اید ، اما اکنون نمی توانید یک پست را لایک کنید یا در مورد آن کامنت بگذارید. دلیل این امر اینست که اینستاگرام شما را یک کاربر جعلی قلمداد می کند زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین ، حتماً تعدادی عکس را در پروفایل خود منتشر کنید. ۱۰ پست ممکن است برای شروع خوب باشد. البته توجه داشته باشید که همه آنها را همزمان انتشار ندهید، بلکه می توانید روزی ۱ الی ۲ پست منتشر کنید.
 1. اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید تا از بلاک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید

آیا هنوز اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نکرده اید؟  آیا حساب شما عکس پروفایل یا بیوگرافی ندارد؟ در این صورت، اینستاگرام ممکن است حساب شما را به عنوان کاربر جعلی در نظر بگیرد و آن را بلاک کند. برای اینکه حساب کاربری اینستاگرام شما در اسرع وقت بلاک نشود، باید اطلاعات موجود در پروفایل خود را تکمیل کنید.
 1. انتشار پست های زیاد در یک زمان منجر به مسدود شدن اینستاگرام شما می شود

آیا به طور پیاپی پست منتشرمی کنید؟ این عامل ممکن است دلیل بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما باشد. اینستاگرام اکانت هایی که تعداد زیادی پست در زمان محدود انتشار می دهند را به عنوان اسپم شناسایی کرده  و ممکن است آنها را بلاک کند. یک راه حل ساده این است که برنامه ای منظم برای ارسال پست داشته باشید و از ارسال بیش از حد در بازه زمانی محدود خودداری کنید.
 1. پست های زیادی را در یک زمان معین لایک نکنید

همچنین  لایک بیش از حد پست های اینستاگرام در یک بازه زمانی ممکن است منجر به بلاک شدن اینستاگرام شما شود. اینستاگرام این عمل را نیز به عنوان اسپم تلقی می کند زیرا بسیاری از افراد دوست دارند هرچه بیشتر پست بگذارند تا مردم به آنها توجه کنند. طبق قوانین اینستاگرام ، شما مجاز هستید حداکثر در یک ساعت ۶۰ پست را لایک کنید . ما به شدت توصیه می کنیم این قانون را رعایت کنید. چون در صورت لایک بیش از این تعداد احتمال بلاک شدن اکانت شما وجود دارد.
 1. فالو کردن تعداد زیاد اکانت منجر به بلاک در اینستاگرام می شود

فالو کردن بیش از حد نیز به عنوان فعالیت اسپم توسط اینستاگرام در نظر گرفته می شود. اگر اخیراً افراد زیادی را فالو کرده اید ، ممکن است این دلیلی برای بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما باشد. از این پس بیش از ۲۰ نفر را در یک ساعت دنبال نکنید. همچنین توجه داشته باشید که می توانید حداکثر ۷۵۰۰ نفر را دنبال کنید؛ بنابراین ، در فالو کردن کاربران دیگر عجله نکنید.
 1. استفاده از محتوای تکراری منجر به مسدود شدن اینستاگرام شما خواهد شد

اگر از پست ها، ایموجی ها و نظرات تکراری استفاده می کنید ، اینستاگرام به محض فهمیدن شما را بلاک می کند و به شما اجازه انتشار پست یا گذاشتن کامنت نمی دهد.
طبق گفته سایر کاربرانی که تجربه مشابهی داشته اند ، اگر پیام “Action Blocked را دریافت کرده باشید ، ممکن است اینستاگرام شما را برای چند ساعت تا حتی دو هفته مسدود کند.
 1. کاربران دیگر را بیش از حد منشن (mention) نکنید از بلاک در اینستاگرام جلوگیری کنید

دلیل دیگری که ممکن است باعث بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما شود، منشن کردن بیش از حد است. سایر کاربران را در پست ها و کامنت های خود بیش از حد منشن نکنید.باز هم ، این یک موضوع تکرار و استفاده بیش از حد است. این امر به ویژه هنگامی مهم است که شما به افرادی که در لیست “دنبال کنندگان” شما نیستند، اشاره کنید . اگر می خواهید حساب خود را ایمن نگه دارید ، از انجام این کار تا حد ممکن خودداری کنید. (اگر با مفهوم منشن آشنایی ندارید لازم است بدانید که منظور از منشن کردن استفاده از @ قبل از یوزر نیم یک اکانت در پست ها و کامنت ها می باشد)
 1. جلوگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام با استفاده مناسب از ربات های اینستاگرام 

همان طور که مطلع هستید ربات هایی وجود دارند که اقدام به فالو می کند، پست های دیگران را لایک کرده و به نمایندگی از شما زیر پست آن ها  کامنت می گذارد . اگرچه این ربات ها در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما بسیار مؤثر هستند ، بهتر است از آنها به درستی استفاده کنید. شما باید در استفاده از آنها احتیاط کنید.
برای اینکه مطمئن باشید اینستاگرام شما را به دلیل استفاده از رباتها بلاک نمی کند ، باید به دو نکته توجه کنید. اول ، هنگامی که شما یک ربات را اجرا می کنید ، فعالیت های خود را محدود کنید (برای مثال ، ۱۵ یا ۲۰ لایک برای یک زمان معین به نظر می رسد). ثانیا ، یک ربات را انتخاب کنید که کارهای مختلفی مانند یک شخص واقعی انجام دهد.
 1. به قوانین اینستاگرام توجه کنید تا از مسدود شدن اینستاگرام در امان باشید

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل دیگری برای مسدود شدن است. راهنمای اینستاگرامرا بخوانید تا مطمئن شوید که فعالیت های شما خلاف قوانین آنها نیست.

        ۱۰٫ بلاک شدن اینستاگرام از طریق  Report شدن توسط چندین اکانت

یکی دیگر از مواردی که منجر به بلاک اینستاگرام شما می شود گزارش تخلف دسته جمعی عده ای از کاربران به اینستاگرام است. Report یا به عبارتی گزارش تخلف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله انتشار پست های جنجالی و نامناسب، توهین به شخصیت ها و جاری نمودن الفاظ رکیک، انتشار محتوای خلاف ذائقه مردم و عرف جامعه و هر گونه پستی که اذهان عمومی را جریحه دار کند. البته در مواردی هم عده ای که با یک کاربر به هر دلیلی مخالف هستند  با تشکیل گروه هایی اقدام به Reprt یک اکانت می کنند.

 

        ۱۱٫ ورود به اکانت کاربری با ip های مختلف یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

اگر قبل از تایید دو مرحله ای اینستاگرام، به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید این اقدام منجر به بلاک اکانت شما می شود. استفاده از ابزار های تغییر ip و ورود به اکانت با سیستم های مختلف باعث بلاک شدن اکانت شما خواهد شد. البته اینستاگرام این اقدام را به این منظور انجام می دهد که ورود به اکانت از طریق ip های مختلف را به منزله هک اکانت شما تلقی می کند.

برای رفع بلاک اینستاگرام و خارج شدن از بلاک در اینستاگرام چه اقدامی باید کرد؟

هنگامی که اینستاگرام شما را بلاک می کند ،  ۳ ساعت تا ۴ هفته زمان لازم است تا اکانت شما از حالت بلاک خارج شود. بله ، خیلی طولانی است ، بنابراین برای جلوگیری از بلاک، قوانین فوق را رعایت کنید. اما ، چگونه می توانید روند رفع بلاک اکانت کاربری خود را سریعتر انجام دهید؟ برای این کار ، باید یک درخواست به اینستاگرام ارسال کنید تا دوباره اکانت شما را بررسی کند.  در ادامه قصد داریم روشهایی برای ارتباط با اینستاگرام ارائه دهیم.
 1. ارسال درخواست هنگام مشاهده پیام بلاک در اینستاگرام (Action Blocked) 

همانطور که گفتیم ، اگر پیامی را با عنوان Action Blocked” دریافت کنید ، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی با این پیغام مواجه شدید  برای اطلاع از اشتباه پیش آمده ،“Tell usرا فشار دهید .
اینستاگرام پس از فشردن “Tell Us ” احتمالاً از طریق ایمیل شما می خواهد که اطلاعات امنیتی را تکمیل کنید و سپس از شما می خواهد که عکس شخصی خود را ارسال کنید تا مطمئن شوید کاربر واقعی هستید. بعد از ارسال عکس به اینستاگرام ، اکانت شما بعد از چند روز فعال می شود.
 1. درخواست رفع بلاک اینستاگرام را از طریق تنظیمات اینستاگرام صادر کنید

دکمه“Settingرادر پروفایل کاربری اینستاگرام خود فشار دهید (در صفحه پروفایل کاربری، رو به روی نام کاربری خود در منوی بالا سمت راست  قسمت ≡ را لمس کنید و پس از آن در پایین صفحه وارد بخش Setting شوید  ) ، سپس وارد بخش Help شده  و “Report a problem” را فشار دهید . در اینجا می توانید مشکلات مختلفی که برای اکانت شما رخ داده را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه های موجود ، “Report a problem ” را فشار دهید . اکنون مشکل به وجود آمده برای اکانتتان را به اینستاگرام گزارش دهید.

روش های دیگر برای رفع بلاک در اینستاگرام 

 1. Bio  اینستاگرام خود را ویرایش کنید
 2. اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود unistall کرده و  دوباره نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام ، باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 3. تا ۷۲ ساعت هیچ اقدامی اعم از فالو، آنفالو، لایک، کامنت در اینستاگرام انجام ندهید. اصلا برای اینکه خیالتان راحت شود تا ۷۲ ساعت از حساب کاربری خود خارج شوید (log out کنید). و سرانجام ، برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام صبور باشید. اینستاگرام خودش بعد از مدتی شما را از حالت بلاک خارج می کند.

جمع بندی دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

در نگاه کلی هر فعالیتی که با سرعت بالا و غیر معمول انجام پذیرد باعث بلاک شدن اینستاگرام شما خواهد شد. حال این فعالیت می تواند شما لایک کردن، فالو یا آنفالو کردن، کامنت، انتشار پست ها یا ارسال دایرکت به صورت متوالی باشد. از دیگر موارد ذکر شده که منجر به بلاک اینستاگرام شما می شود می توان به ارسال کامنت تکراری برای عده زیاد، استفاده نادرست از ربات های افزایش فالور و لایک، انتشار محتوا بر خلاف قوانین اینستاگرام، عدم رعایت قانون کپی رایت، ریپورت توسط عده ای از کاربران و تغییر ip به صورت متمادی در هنگام ورود به اکانت کاربری اشاره کرد.

ما تمام مواردی که می تواند منجر به بلاک شدن اینستاگرام شما می شود را برایتان لیست کردیم و همچنین راه حلهایی ارائه دادیم تا سریعتر منجر به رفع بلاک در اینستاگرام شما شود. امیدواریم که موارد ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد .لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با این مقاله با ما در میان بگذارید. همچنین  اگر سوالی  درباره علت بلاک یا در روند رفع بلاک در اینستاگرام دارید در بخش دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا پاسخگوی شما باشیم.

نوشته عوامل بلاک در اینستاگرام و آموزش نحوه رفع بلاک اینستاگرام اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1486/unblock-instagram-account/feed/ 0
روش های عملی ممکن برای کسب درآمد از بیت کوین https://www.kavoshweb.com/1437/how-to-make-money-bitcoin/ https://www.kavoshweb.com/1437/how-to-make-money-bitcoin/#respond Sun, 01 Sep 2019 17:30:26 +0000 https://www.kavoshweb.com/?p=1437 با توجه به رشد چشمگیر ارزش بیت کوین در چند سال اخیر ، علاقه به کسب درآمد از بین کوین  به واسطه دریافت آن در بین کاربران روز به روز بیشتر می شود. در این مقاله قصد داریم نحوه دریافت بیت کوین را شرح داده و به بررسی روش های کسب درآمد از بیت کوین …

نوشته روش های عملی ممکن برای کسب درآمد از بیت کوین اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
کسب درآمد از بیت کوین

با توجه به رشد چشمگیر ارزش بیت کوین در چند سال اخیر ، علاقه به کسب درآمد از بین کوین  به واسطه دریافت آن در بین کاربران روز به روز بیشتر می شود. در این مقاله قصد داریم نحوه دریافت بیت کوین را شرح داده و به بررسی روش های کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال بپردازیم. پس اگر می خواهید شما نیز از این بازار سودده سهمی داشته باشد و  با مطمئن ترین و پربازده ترین روش کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال آشنا شوید پیشنهاد می کنم حتما در این مقاله تا آخر با ما همراه باشید.

صرف وقت و هزینه برای دریافت بیت کوین و ارز دیجیتال

روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند از طریق آن بیت کوین را بصورت آنلاین دریافت کنند. متأسفانه، دقیقاً مانند زندگی واقعی، در دنیای مجازی نیز بدون زحمت و پرداخت هزینه نمی توانید به صورت رایگان به چیزی دست پیدا کنید.هر روش کسب درآمد از بیت کوین به صورت آنلاین به ازای آن یک چیزی را از شما اخذ خواهد کرد، خواه وقت شما باشد یا دانش شما یا قدرت پردازش رایانه شما باشد. بنابراین دریافت بیت کوین و ارز دیجیتال به صورت آنلاین مستلزم صرف وقت و هزینه بوده و بیشتر روش های نوید بیت کوین رایگان ارزش وقت تلف کردن بر روی آنها را نخواهد داشت.

تحلیل و تحقیق در مورد روش های کسب درآمد از بیت کوین 

برخی از روشهای ذکر شده در این مقاله شامل حداقل تلاش خواهد بود، اما همچنین منجر به بازدهی کم می شود. سایر راه های کسب بیت کوین به صورت آنلاین ممکن است سودآورتر باشد اما نیاز است که دانش و تخصص کافی در مورد صنعت و بازار این ارز دیجیتال داشته باشید. بنابراین ، اگرچه ممکن است برای بعضی ها به نظر برسد که بیت کوین و به طور کلی ارز دیجیتال و  رمزنگاری ، روشی آسان برای کسب درآمد است، اما آن چنان که ممکن است برخی بدون دانش لازم انتظار کسب درآمد از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشند آسان نیست.

دریافت رایگان بیت کوین

بسیاری از مردم در عصر دیجیتال برای اینکه سریع به کسب درآمد برسند، وارد بیت کوین می شوند. پست امروز منحصراً به راه هایی اختصاص داده شده که می توانید بیت کوین را بطور رایگان دریافت کنید و به کسب درآمد از بیت کوین نایل شوید. ظهور بیت کوین به عنوان یکی از داغترین دارایی های جدید سرمایه گذاری باعث تعجب بسیاری از افراد شده است که زمانی معتقد بودند که ارز دیجیتال رمزنگاری محور blockchain هرگز ارزش دنیای واقعی نخواهد داشت. همچنین علاقه زیادی به کسانی که یا قبلاً از بیت کوین نشنیده بودند یا اطلاع کمی از آن داشتند، دامن زده است. در نتیجه، اکنون فرصت های باورنکردنی برای درآمدزایی از این حوزه وجود دارد.

 

روش های عملی کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال

قبل از آشنایی با روش های کسب درآمد از بیت کوین ، مهم است که یک دید واقع بینانه از اینکه چقدر پول می توانید از طریق بیت کوین بدست آورید، داشته باشید. اگرچه مطمئناً در این بازار مبلغ زیادی باید هزینه شود ، اما بسیاری از روش های مبتدی برای کسب درآمد از بیت کوین بازدهی کمی داشته و مقادیر اندک سود در بر خواهند داشت.  حتی مقادیر اندک بیت کوین می تواند دارایی مفیدی باشد ، خصوصاً با توجه به رشد سریع فعلی ارز دیجیتال. اگر می خواهید مبالغ بیشتری از بیت کوین جمع کنید، با روش هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم امکان پذیر خواهد بود.

با این وجود به یک سرمایه گذاری اولیه احتیاج دارد که ممکن است پرداخت هزینه آن برای شما آسان نباشد. در ادامه، بیایید روشهای مختلفی را که با استفاده از آن می توانید با بیت کوین درآمد کسب کنید، بررسی کنیم.

۱- استخراج بیت کوین عنوان اولین روش کسب درآمد از بیت کوین

اگر می خواهید بیشترین مقدار ممکن بیت کوین را جمع کنید ، استخراج آن از بهترین گزینه های  پیش روی شما است. Mining (ماینینگ) به استفاده از سخت افزار رایانه ای برای انجام خودکار مجموعه ای از عملیات ریاضی اشاره دارد که به نوبه خود باعث ایجاد بیت کوین جدید می شود. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین می تواند تولید شود که در زمان نگارش این مقاله حدود ۱۷ میلیون از این بیت کوین ها با موفقیت استخراج شده اند و بیش از چهار میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. 

نکته ای که قبل از ورود به حوزه کسب درآمد از بیت کوین باید در مورد استخراج بیت کوین بدانید این است که این محدودیت تعداد بیت کوین، با گذشت زمان افزایش می یابد. به عبارت دیگر ، برای تولید هر بیت کوین بعدی به زمان و نیروی محاسباتی بیشتری نیاز است. در اوایل استخراج بیت کوین ، علاقه مندان به ارز دیجیتال توانستند از واحدهای پردازش گرافیک در رایانه های معمولی برای استخراج استفاده کنند. با این حال، این مساله تا آنجا پیش رفته است که در حاضر برای استخراج بیت کوین به تجهیزات تخصصی بیشتری نیاز است.

سرمایه گذاری بر روی ماینرهای بیت کوین

یک روش برای استخراج بیت کوین این است که خودتان این کار را انجام دهید. برای این کار ، باید روی ماینرهای بیت کوین سرمایه گذاری کنید. ماینرهای بیت کوین دستگاههای خارجی هستند که قدرت محاسبات لازم را برای تولید بیت کوین در محیط دشوار امروز تأمین می کنند. قیمت یک ماینر بیت کوین با توجه به توانایی پردازش آن متفاوت خواهد بود. قیمت یک ماینر کوچک USB از ۱۰۰ دلار شروع می شود ، در حالی که ماینرهای بزرگتر و قدرتمندتر می توانند به ده ها هزار دلار نیز برسند. اگرچه برای خرید یک ماینر بیت کوین به سرمایه اولیه زیادی نیاز باشد ، اما به شما این امکان را می دهد تا رسیدن به ۲۱ میلیون بیت کوین، بتوانید بیت کوین جدید استخراج کنید.

اگر تصمیم دارید که خودتان ماینینگ (استخراج بیت کوین) را شروع کنید ، حتماً هزینه های جانبی را در نظر داشته باشید. نه تنها مجبور خواهید بود هزینه لازم برای تجهیزات مورد نظر خود را بپردازید بلکه هزینه برق نیز در آن وارد خواهد شد. اگر شما یک ماینر بزرگ دارید که گرمای قابل توجهی تولید می کند ، ممکن است مجبور شوید یک سیستم خنک کننده را نصب کنید تا به درستی کار کند. اگر بیت کوین به ارزش خود ادامه دهد، این هزینه های جانبی به صورت برگشتی جبران خواهد شد.

قرارداد ماینینگ برای استخراج و کسب درآمد از بیت کوین

اگر نمی خواهید به هزینه اولیه و زحمت تنظیم عملیات استخراج شخصی بیت کوین بپردازید ، می توانید با آنچه که به عنوان قرارداد ماینینگ شناخته می شود ، وارد عمل شده و کسب درآمد از بیت کوین را تجربه کنید. در قرارداد ماینینگ ، مبلغی را  به یک شرکت می پردازید که تجهیزات استخراج بیت کوین را  به کار گیرد. این قرارداد برای مدت معینی دوام خواهد داشت و تمام بیت کوین که در آن مدت مین گذاری شده است روی تجهیزات مورد نظر شما به کیف پول بیت کوین شما ارسال می شود. دو مورد از مهمترین خدمات معدنکاری پیمانکاری Genesis Mining و Hashing24 است. این قرارداد یک روش آسان و غیرفعال برای شما برای جمع آوری بیت کوین است ، هرچند که در طولانی مدت بیشتر از داشتن تجهیزات بیت کوین خود هزینه بیشتری در برخواهد داشت.

 

همچنین چندین سایت وجود دارد که مبلغ کمی از بیت کوین را برای مشاهده تبلیغات به شما پرداخت می کنند. همانطور که از نام  آن مشخص است ، این وب سایتها به دلیل بازدید از وب سایت های خاص یا مشاهده تبلیغات خاص ، به کاربران بیت کوین پرداخت می کنند.بسیاری از وب سایت های ( PTC (Paid To Click وجود دارد که مبلغ ناچیزی بیت کوین را برای کلیک و نمایش تبلیغ پرداخت می کنند ، که Ads4BTC معروف ترین و محبوب ترین است. این وب سایت به کاربران این امکان را می دهد تا بین مشاهده تبلیغات ۵ ثانیه ، ۱۰ ثانیه یا ۲۰ ثانیه ای را انتخاب کنند که هرکدام هزینه های مختلفی دریافت می کنند.

براساس قیمتهای ارائه شده توسط Ads4BTC ، اگر ۲۰ ثانیه تبلیغ داشتید که در کل یک روز اجرا شود ، کمتر از ۱۰ دلار در روز درآمد کسب می کنید ، بنابراین ممکن است این گزینه برای اکثر افراد  گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای برای کسب درآمد از بیت کوین نباشد. با توجه به موارد مطرح شده، این اقدامات مانند سایر کارهای خرد ، مبلغ بسیار کمی بیت کوین را پرداخت می کنند ، اما انجام آنها بسیار آسان است. اگر می خواهید اولین بیت کوین خود را بدست آورید ، مشاهده تبلیغات یکی از ساده ترین راه ها برای انجام آن است. از دیگر سایتهایی که به کاربران امکان در ازای مشاهده تبلیغات بیت کوین ارائه  می دهند می توان به CoinAdder  و Advercoin اشاره کرد.

 

۳ – انجام کارهای خرد برای دریافت بیت کوین و کسب درآمد از آن

اگرچه استخراج بیت کوین به شما امکان می دهد بیت کوین را سریعتر از هر روش دیگری کسب کنید ، اما آستانه بالای سرمایه گذاری برای  آن  برای همه مقرون به صرفه نیست. اگر به دنبال یک روش در مقیاس کوچکتر برای استخراج بیت کوین هستید ، ممکن است ترجیح دهید کارهای خرد را که به واسطه آن بیت کوین پرداخت می شود، انجام دهید. کارهای کوچک ، اقدامات کوچک و ساده ای مانند آزمایش یک افزونه برای تست سازگاری آن با یک مرورگر یا مشاهده یک آگهی یا درگیر شدن با یک پست در رسانه های اجتماعی و ارسال مجدد آن است. اگرچه دستمزد دریافتی معمولاً بسیار کم است ، اما کارهای کوچک احتمالاً ساده ترین راه برای ورود به حوزه بیت کوین هستند.

مبلغ پرداختی به ازای انجام کار در CoinWorker

یکی از بهترین مکان ها برای شروع کار با کارهای خرد که در بیت کوین پرداخت می شود ، CoinWorker است ، بازاری که متخص چنین کارهایی است. کارهای که هرکدام به ارزش ۰٫۰۱ دلار (USD) است. اگرچه بسیاری از کارها در CoinWorker به اندازه ۰٫۰۳-۰٫۰۵ $ می پردازند، اما برخی از آنها حتی ۱٫۰۰ دلار نیز پرداخت می کنند. وظایف ذکر شده در CoinWorker معمولاً بسیار آسان است و فقط چند دقیقه طول می کشد. پتانسیل درآمدزایی این روش اندکی بیشتر از وب سایتهای PTC و وب سایت های ارائه دهنده بیت کوین رایگان است.

 

۴ – Faucet (شیر) های بیت کوین

عملکرد شیرهای بیت کوین کمی شبیه به کارهای خرد هستند. فاست (شیر) های بیت کوین در واقع وب سایت هایی هستند  که در ازای مبلغ کمی از وقت شما مبلغ بسیار کمی بیت کوین می پردازند که غالباً در حدود ۱ ساتوشی ، ( یک – صد میلیونوم بیت کوین) است. (در واقع هر ۱۰۰ میلیون ساتوشی معادل یک بیت کوین است). در وب سایت های فاست ، معمولاً بیت کوین در یک بازه زمانی مشخص مانند هر پنج دقیقه در دسترس کاربران قرار می گیرد.

عملکرد فاست های بیت کوین به این صورت است که این وبسایت ها به ازای انجام کارهای مشخص و تعریف شده ای به کاربران وبسایتشان بیت کوین پاداش می دهند. از جمله این کارها می توان به بازدید تبلیغات، نصب برنامه و انجام بازی اشاره کرد.  این وب سایت ها مبلغی را پرداخت می کنند که برای بسیاری از کاربران تقریباً ناچیز است ، اما آنها راهی خوب برای ورود به دنیای بیت کوین و شروع به دریافت مقدار کمی از ارز دیجیتال در کیف پول دیجیتالی شما هستند. Moon Bitcoin یکی از پرطرفدارترین وب سایت های این چنینی است، اما بسیاری دیگر از این وب سایت ها وجود دارند که از جمله می توان به cointiply.com  bonusbitcoin.co ، Bitcoinker، freebitcoin.io ،satoshilabs.net  اشاره کرد.

البته به جای فعالیت در این گونه وب سایت، به طور مستقل می توانید یک وب سایت فاست بیت کوین طراحی کنید و از فروش تبلیغات، به کسب درآمد از بیت کوین بپردازید.

 ۵ – در مشتقات بیت کوین سرمایه گذاری کنید

یکی از جالب ترین تحولات بیت کوین طی چند سال گذشته ، ظهور آن به عنوان دارایی نسبتاً محبوب سرمایه گذاری بوده است. سرمایه گذاری در بیت کوین ، هرچند هنوز به اندازه سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام معمول نیست، اما علاقه مندان سرمایه گذاری در این حوزه به دلیل رشد بی نظر ارزش آن روز به روز در حال افزایش است . همانطور که ممکن است تصور شود سرمایه گذاری یکی از راههای سودآورتر برای کسب درآمد با بیت کوین است.

ابتدایی ترین شکل سرمایه گذاری بیت کوین خرید و نگه داشتن بیت کوین است تا زمانی که قیمت آن به اندازه کافی بالا برود تا سود را به دست آورد. بیت کوین به لطف سطح بالای نوسانات قیمت خود ، دستاوردهای باورنکردنی برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است که این استراتژی را زود پیگیری کرده اند.

افزایش چشم گیر ارزش بیت کوین در چند سال اخیر

 اگر در اوایل سال ۲۰۱۱ فقط ۵۰۰ دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودید ، سرمایه شما امروز بیش از ۹٫۵ میلیون دلار ارزش داشت. البته، این یک نمونه است ، اما نشان می دهد که چقدر سرمایه گذاری بیت کوین برای برخی از معامله گران که مایل به نگه داشتن سرمایه گذاری های خود برای مدت طولانی هستند ، سودآور بوده است. به عبارتی در مدت ۸ سال ارزش بیت کوین ۱۹۰۰۰ برابر شده است.

یکی از مشکلاتی که در گذشته سرمایه گذاری بیت کوین را به ستوه آورده بود عدم وجود مبادلات قابل اعتماد بود. اگر مدتی است که بیت کوین را دنبال می کنید ، ممکن است سقوط غافلگیرانه آن را در سال ۲۰۱۴ به یاد بیاورید. مبادله Gox که در نتیجه هک گسترده و هدر رفتن میلیون ها دلار بیت کوین اتفاق افتاد. اما اکنون نسل جدیدی از صرافی های امن تر و بهتر برای عرضه خدمات بیت کوین وارد بازار می شوند. برجسته ترین آن ها Coinbase است که تبدیل به مرجع امنی برای بیشتر سرمایه گذاران جدید شده است.

 

کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال از طریق بازار مشتقه با اهرم سرمایه گذاری بالا

یک روش شناخته شده کمتر برای سرمایه گذاری در بیت کوین ، تجارت آن به عنوان CFD  است. در اصل ، CFD یک بازار مشتقه است که براساس قیمت بیت کوین در آینده روی آن سرمایه گذاری می کنید.  اگر با بازار آتی و آپشن در بورس آشنا هستید، این روش دقیقا همانند بازار آتی طلا و سکه است . به این صورت که قیمتی را در تاریخ مشخص اعلام می کنید و در صورت سود، ضریب مشخص به سود شما تعلق می گیرد.

به عنوان مثال قیمت فعلی بیت کوین ۱۰ هزار دلار است و شما ۲ ماه آینده با این قیمت  قصد خرید بیت کوین را دارید. در تاریخ مذکور اگر قیمت بیت کوین ۱۱ هزار دلار باشد، به شما به جای هزار دلار سود، ضریبی از هزار دلار سود تعلق می گیرد. به عنوان مثال با احتساب ضریب ۴ در معامله، ۴ هزار دلار سود نصیب شما خواهد شد و به این صورت یک اهرم درآمد زایی برای پولی که سرمایه گذاری کرده اید برای شما ایجاد خواهد شد.

ریسک بالا در این روش کسب درآمد از بیت کوین

البته آن طرف ماجرا در صورت کاهش قیمت بیت کوین، در کاهش قیمت نیز ضریب مربوطه لحاظ می شود اما در اینجا محدودیت وجود دارد و به عنوان مثال بیش از ۳۰ درصد ضرر به معامله شما تعلق نمیگیرد. اما سود در  این حوزه محدودیتی ندارد، مثلا اگر در عرض شش ماه قیمت بیت کوین ۲ برار شد با احتساب ضریب ۴، سرمایه شما ۸ برابر خواهد شد. با توجه به موارد اشاره شده، سود و ضرر این حوزه سرمایه گذاری  و به خصوص سود آن به دلیل عدم وجود محدودیت در آن، بالاتر از سود و ضرر در محیط سرمایه گذاری سنتی است. استفاده صحیح از CFD های بیت کوین می تواند بسیار سودآور باشد. این که آیا شما شخصاً باید CFD های Bitcoin را تجارت کنید یا خیر ، بستگی به میزان تحمل ریسک شخصی شما دارد.

 ۶ – عرضه محصولات مرتبط برای کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال

احتمالا اکنون به این باور رسیده اید که می توانید به کسب درآمد از بیت کوین امیدوار باشید . با این وجود ، آنچه ممکن است شما را تحت تأثیر قرار دهد این واقعیت است که روش هایی برای درآمدزایی از بیت کوین وجود دارد ، بدون اینکه مالکیت واقعی داشته باشید. روش انجام این کار ، بازاریابی محصولات و خدمات سودمند مبتنی بر بیت کوین به مخاطبانی است که علاقه مند به بازار رمزنگاری هستند.

ساده ترین راه برای تبدیل شدن به یک بازاریاب وابسته برای محصولات بیت کوین ، ترویج دستگاه های استخراج بیت کوین از طریق برنامه واسط آمازون است . با استفاده از این برنامه می توانید بازدید کنندگان را از وب سایت خود به آمازون بفرستید و درمورد هر محصول خریداری شده در آنجا طی ۲۴ ساعت آینده کمیسیون دریافت کنید. اگرچه انتخاب تجهیزات استخراج بیت کوین آمازون کمی محدود است ، اما برای شروع کار کافی است.

همچنین برای ارسال لینک های وابسته خود به یک وب سایت نیاز دارید. خبر خوب این است که ، از آنجایی که ماینرهای بیت کوین معمولاً ۱۰۰ دلار قیمت دارند ، لازم نیست تعداد زیادی از آنها را بفروشید تا بتوانید از طریق بازاریابی خود پول مناسب دریافت کنید.

همین مفهوم را می توان در مورد خدمات بیت کوین نیز به کار برد. بسیاری از خدمات پیرامون بیت کوین ، از جمله خدمات قرارداد ماینینگ که قبلاً در این مقاله مورد بحث قرار گرفت ، کمیسیون های بالایی را به بازاریابانی ارائه می دهند که باعث می شوند مشتری ها به آنها مراجعه کنند. اگر می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید ، ادغام تبلیغات برای خدمات می تواند برای کاربران شما مفید و سودآور باشد.

 ۷ – آزادکاری به منظور دریافت بیت کوین و کسب درآمد از ارز دیجیتال

همانطور که ممکن است از قبل آگاه باشید ، یک بازار آنلاین گسترده برای خدمات آزاد اعم از نوشتن تا توسعه وب سایت وجود دارد. صدها سایت برای اتصال کاربران آزاد با مشتریانی که مایل به پرداخت هزینه خدمات خود هستند در حال حاضر وجود دارد. تعداد اندکی از سایتها به وجود آمده است که در قالب بیت کوین مبلغی را به آزادکاران پرداخت می کنند. اگر مهارت مفیدی دارید که مشاغل یا افراد دیگر مایل به پرداخت هزینه به شما هستند ، ممکن است در ازای مقادیر نسبتاً قابل توجهی بیت کوین خدمات ارائه دهید.

FreeLancing (آزاد کاری) در ازای دریافت  بیت کوین دو مزیت دارد که آن را به یکی از بهترین راه های ورود جدی به بازار ارز دیجیتال تبدیل می کند. نکته اول این است که ، بر خلاف ماینینگ یا سرمایه گذاری ، در اکثر اشکال آزادکاری هزینه اولیه یا اندکی وجود دارد. دوم این که برخی مشاغل آزاد می توانند مبلغی از بیت کوین را به ارزش ده ها یا حتی صدها دلار بپردازند ، که این مطلب آن را از سایر روش های رایگان که اغلب شامل دریافت فقط چند سنت بیت کوین در هر زمان هستند ، جدا می کنند.

 

عدم نیاز به سرمایه اولیه

اگر می خواهید بدون سرمایه گذاری مقدار زیادی پول در ابتدا، با یک نرخ معقول سریع بیت کوین کسب کنید ، آزاد کاری به نوعی  بهترین گزینه برای شماست. قبل از پرش به آزاد کاری، به این فکر کنید که چه نوع خدماتی را به فروش می رسانید. برخی از محبوب ترین گزینه ها عبارتند از: خدمات نوشتن و تصحیح ، طراحی گرافیک ، تولید فیلم ، کار صداگذاری ، برنامه نویسی و ویرایش صوتی. البته ، خدماتی که به مشتریان ارائه می دهید بستگی به علاقه و مهارت های شما دارد.

پس از تصمیم گیری در مورد خدمتی که قصد فروش آن را  دارید ، باید در یک  سایت که  بیت کوین پرداخت می کند ، ثبت نام کنید. یکی از گزینه هایی که ممکن است برای برخی جذاب باشد XBT Freelancer است . این سایت شغل های پردرآمد زیادی را ارائه می دهد ، اما اکثر آنها از نظر ماهیت نسبتاً فنی هستند و ممکن است برای همه آزادکاران مناسب نباشند. Cryptogrind ، به عنوان یکی دیگر از وب سایت بزرگ تجاری ،  اجازه می دهد تا آزادکاران در ازای قیمت های پایین تر خدمات ساده تری ارائه دهند. اگر تا به حال از پلتفرم سنتی آزاد و آزمایشی Fiverr استفاده کرده اید ، احتمالاً Cryptogrind برای شما آشنا به نظر می رسد ، زیرا کارهای اصلی آن بسیار شبیه به Fiverr است.

 ۸ – محتوا ایجاد کنید تا با تبلیغات مبتنی از بیت کوین کسب درآمد کنید

اگر درباره درآمدزایی آنلاین آگاهی دارید ، احتمالاً با ایده پرداخت هزینه برای قرار دادن تبلیغات در وب سایت مواجه شده اید. خوشبختانه ، دقیقاً این مساله درباره بیت کوین نیز صادق است. اگر می خواهید با ایجاد محتوای عالی ، به طور انفعالی ارز دیجیتال کسب کنید ،  در یک شبکه تبلیغاتی مبتنی بر بیت کوین مانند BitMedia عضو شوید . این شبکه ها برای انجام اقدامات کلیک بر روی تبلیغات قرار داده شده در وب سایت شما،  به شما بیت کوین پرداخت می کنند. هرچه بازدید کنندگان و کلیک روی محتوای شما بیشتر شود ، می توانید بیت کوین بیشتری کسب کنید.

گرچه شبکه های تبلیغاتی بیت کوین به صورت تئوری در هر نوع سایتی قابل اجرا هستند ، اما در سایتهایی که در واقع بر روی رمزنگاری و فناوری متمرکز هستند ، بیشترین تأثیر را دارند. دلیلش این است که اکثر تبلیغ کنندگانی که از این سرویس ها در حال حاضر استفاده می کنند ، خودشان در راس کار هستند.

خبر خوب این است که این باعث می شود شبکه های تبلیغاتی بیت کوین در همان سایتی که شما برای تبلیغ محصولات وابسته به بیت کوین استفاده می کنید ، آسان باشد. این رویکرد این شانس را به شما می دهد که بیت کوین و دلارهای عادی را همزمان از همان وب سایت کسب کرده و ازین دو مورد درآمد متنوع کسب کنید.

بنابراین اگر درباره بیت کوین آگاهی دارید، به طور کلی به صنعت رمزنگاری علاقه مند هستید می توانید دانش خود را به اشتراک بگذارید. پس می توانید با این کار بیت کوین به دست آورید. مبلغی که می توانید با نوشتن در مورد بیت کوین بدست آورید متفاوت است ، اما بسته به سطح تخصص شما در این زمینه می تواند بسیار پرسود باشد.

۹ – برای کسب درآمد از بیت کوین آن را قرض دهید

وام گرفتن پول همیشه یکی از بهترین راهها برای ایجاد درآمد منفعل بوده است و این اصل در مورد ارزهای دیجیتال بسیار صادق است. اعطای وام بیت کوین یک امر بزرگ مانند وام دهی در سیستم سنتی است به این دلیل که به وام دهندگان اجازه می دهد تا نقش یک بانک یا یک موسسه مالی دیگر را به عهده بگیرند. به نوبه خود ، این وام دهندگان پس از دریافت پول، بهره مشخص دریافت می کنند. برای به دست آوردن بیت کوین از طریق وام ، باید از یک بستر مشخص وام استفاده کنید. Bitbond یکی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم های کنونی است. نرخ بهره وام های بیت کوین می تواند بسیار بالا باشد و ازین رو منجر به سود های بسیار بالایی برای شما شود.

لزوم داشتن بیت کوین اولیه

قبل از هر چیز، برای شروع کار باید مقداری بیت کوین اولیه داشته باشید. می توانید با استفاده از یکی از روشهای دیگری که در اینجا شرح داده شده است آن را خریداری کرده، از آن استفاده کرده و  آن را کسب کنید. همچنین می توانید از وام برای تکمیل روش های دیگر کسب بیت کوین استفاده کنید. اگر می خواهید از وام های خود سود  قابل توجهی دریافت کنید، خرید یک بیت کوین اولیه ایده خوبی به حساب می آید، زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند تا وام های بیشتری را تأمین کرده و سودهای بیشتری را دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که ، مانند هر وام دیگر ، پیش فرض یک امکان در وام بیت کوین است. همیشه مطمئن باشید شخصی را که وام می دهید با دقت در نظر بگیرید و فقط به وام هایی را که اعتماد به نفس بالایی در آن دارید اعتبار کنید.

۱۰ – برای کسب درآمد بالا از بیت کوین تبدیل به یک توسعه دهنده Blockchain شوید

بیشتر  روش های دریافت بیت کوین که تاکنون در این مقاله مشاهده کرده اید روش های کوچک و ساده برای کسب درآمد با بیت کوین بوده که می توانید در کنار آن انجام دهید. اما اگر واقعاً در مورد کسب درآمد با بیت کوین جدی هستید، یکی از بهترین راههای انجام این کار، تبدیل شدن به یک توسعه دهنده برای افزایش تعداد سایتها و سیستمهای دیجیتالی است که از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند. برای هر وب سایت جدیدی که در حال راه اندازی در حوزه پرداخت بیت کوین است، یک روند رو به رشدی برای یک توسعه دهنده با دانش تخصصی Blockchain وجود دارد. اگر شما آن شخص باشید ، فرصتهای موجود در سالهای آینده می تواند تقریبا بی حد باشد.

مبلغ دریافتی از این روش

البته این روش کسب درآمد با بیت کوین بسیار ساده است. برای شروع ، به درک کاملی از علوم کامپیوتر ، ریاضیات و برنامه نویسی رایانه نیاز دارید. از آنجا ، باید در زمینه تخصصی blockchain نیز آگاه شوید. با چنین آستانه بالایی برای ورود ، ممکن است تعجب کنید که چرا تبدیل شدن به یک توسعه دهنده blockchain ارزش وقت شما را دارد. پاسخ این سؤال درمورد مبلغی است که کارشناسان ماهر blockchain می توانند در بازار فعلی درآمد کسب کنند. متوسط ​​حقوق برنامه نویسان blockchain در حدود ۸۰،۰۰۰ دلار است ، در حالی که توسعه دهندگان سطح بالا می توانند بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار حقوق را سفارش دهند.

این پتانسیل بالای درآمد نیز با افزایش تقاضا در ارتباط است. با توجه به روند افزایش آگاهی در مورد بیت کوین ، تعداد شرکت های سرمایه گذاری در فناوری blockchain می تواند طی چند سال آینده بطور قابل توجهی افزایش یابد. از آنجایی که توسعه دهندگان blockchain تعداد کمی بوده و فاصله زیادی با یکدیگر ندارند ، این بدان معنی است که توسعه دهندگان فعال در بازار می توانند به آینده بسیار امیدوار باشند.

۱۱ – به دیگران درباره بیت کوین آموزش دهید

پس از افزایش آگاهی خود در دنیای بیت کوین ، ممکن است تصمیم بگیرید آنچه که آموخته اید را با افرادی از خودتان دانش کمتری دارند ، به اشتراک بگذارید. خواه این استراتژی های سرمایه گذاری بیت کوین باشد یا نحوه درست کردن یک سیستم استخراج بیت کوین. افرادی هستند که بسیار علاقه مند به یادگیری تجربه شما خواهند بود. اگر محتوای شما خوب است و اطلاعات ارزشمندی برای آموزش دارید ، حتی می توانید مبلغ مناسبی پول دریافت کنید و به دیگران کمک کنید تا درمورد ارزهای رمزنگاری اطلاعاتی کسب کنند.

یکی از راه های آموزش Bitcoin ، ساخت فیلم و اشتراک گذاری در YouTube یا سایر سایت های اشتراک ویدئو است.  اگر کانال شما به یک منبع محبوب اطلاعات بیت کوین و ارز دیجیتال تبدیل شود ، این روند درآمدزایی حتی می تواند مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

 

 کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال از طریق نگارش مقاله

اگر ساخت محتوای ویدیویی برای شما میسر نیست ، می توانید در مورد روش های دریافت و کسب درآمد از بیت کوین مقاله بنویسید. این مقالات را می توان در سایت شخصی شما ارسال کرد ، یا به عنوان پست میهمان در وب سایت های دیگر قرار گیرد. اگر محتوای نوشتاری خوبی ایجاد کرده اید ، می توانید با فروش مقاله به وب سایت هایی که به آنها نیاز دارید ، درآمد خوبی کسب کنید.

سرانجام، اگر واقعاً جاه طلب هستید ، می توانید پس از نگارش مقالات و ویدئوهای آموزشی و جلب اعتماد کاربران، دوره آموزشی در مورد برخی جنبه های بیت کوین ایجاد کنید. دوره های آنلاین روشی عالی برای کسب درآمد از بیت کوین است .

بازاریابی و فروش دوره در فضای وب

اگر قصد ایجاد یک دوره را دارید ، بهترین روش برای موفقیت شما، بازاریابی و فروش آن در یک وب سایت فروش دوره های آنلاین مانند Udemy است. از طریق Udemy می توانید دوره خود را به هر قیمتی که دوست دارید بفروشید و به میلیون ها دانش آموز بالقوه دسترسی داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که توصیه ای که ارائه می دهید به اندازه کافی با ارزش باشد تا بتوانید آن را به قیمت مورد نظر بفروشید. دوره ای که تهیه کرده اید باید متفاوت و دارای آموزش های کاملا عملی باشد. اگر دوره را پر از اطلاعاتی کنید که می تواند با استفاده از یک جستجوی ساده Google پیدا شود ، به احتمال زیاد از این راه پول زیادی کسب نمی کنید.

۱۲- کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال از طریق انجمن های BitcoinTalk

انجمن های  BitcoinTalk به کاربرانی اختصاص دارد که می توانند پست هایی را در انجمن بنویسند که شامل یک محصول تبلیغاتی در امضا است. سطح پرداخت به سطح عضویت شما در انجمن بستگی دارد. برای کاربرانی که عضو کامل این انجمن نیستند بیت کوین بسیار کمی در دسترس است (برای به دست آوردن عضویت کامل ، حداقل به ۱۲۰ ارسال نیاز دارید).

اکثر کمپین ها همچنین برای پوسترها نیازهای خاصی دارند ، از جمله حداقل حد مجاز کلمه یا الزامی که هیچ تبلیغی به طور مستقیم در پست ها درج نمی شود. علاوه بر این ، برخی از کمپین ها ممکن است شامل  محدودیت های حداقل و یا حداکثر تعداد ارسال در هفته باشد. مقدار پولی که می توانید از این کمپین ها بدست آورید بسته به تعداد پست های با کیفیتی که می توانید به عنوان یک کاربر برای دستیابی به کلمه های تعداد کلمات ایجاد کنید، متفاوت است.

میزان دریافتی از انجمن

به غیر از پست های مورد نیاز برای عضویت کامل در انجمن بسته به کمپین ممکن است شما بتوانید برای ۲۴ ساعت کار ۵۰ تا ۱۰۰ دلار دریافت کنید. علاوه بر این ، به دلیل اینکه برخی از کمپین ها فقط برای حداکثر تعداد پست در هفته امکان پذیر است ، ممکن است در یک کمپین درآمد کافی نداشته باشد تا مبلغ قابل توجهی کسب کند.

بسیاری از شرکت های ارائه دهنده ارز دیجیتال جدید همچنین برای انجام سایر کارها ، مانند ساخت فیلم های YouTube ، وبلاگ نویسی و ارسال در رسانه های اجتماعی ، “جایزه” ارائه می دهند . بسته به تعداد دنبال کننده های شما ، مبلغ متفاوتی کسب خواهید کرد که می تواند برای ساختن حساب های Facebook یا Twitter خود و شرکت در کمپین های مختلف مفید باشد. معمولاً پس از وقوع ICO وجهی دریافت می شود و مقداری از سکه یا نشان را از شرکتی که به ارتقاء آن کمک کرده اید دریافت خواهید کرد.

 ۱۳- با پخش بازی ها بیت کوین کسب کنید

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از بیت کوین  انجام بازی هایی است که به واسطه آن بیت کوین پرداخت می کنند. بازی هایی که در آن بیت کوین پرداخت می کنند بسیار شبیه به وب سایت شیر آب هستند به این دلیل که مبلغ بسیار کمی بیت کوین پرداخت می کنند و از طریق تبلیغات سود ایجاد می کنند. مزیت بازی های پرداخت بیت کوین این است که آنها از فعالیتی سود می برند که شاید شما هر روز به طور رایگان به آن ها اختصاص می دهید.

اگر عادت به بازی بازی های موبایل دارید ، سعی کنید برخی از بازی ها را پیدا کنید که به شما مقداری بیت کوین پرداخت کنند و برای زمانی که برای آنها صرف می کنید پاداش دهند. حتی اگر این بازی ها مقدار زیادی بیت کوین به عنوان پاداش نداشته باشد ، باز هم بهتر از بازی کردن به صورت رایگان است. دسته بازی های مبتنی بر بیت کوین همچنین شامل کازینو های دیجیتالی است که از بیت کوین به عنوان ارز استفاده می کنند. اگر از این قمار لذت ببرید ، ممکن است برای شما سرگرم کننده باشد ، اما آنها روش خوبی برای درآمدزایی مطمئن نیستند.

تذکر مهم

به یاد داشته باشید که نگه داشتن بیت کوین در کیف پولهای مبادله ای بسیار ناامن است. شما هرگز نباید بیش از آنچه لازم دارید در کیف پول مبادله ای بیت کوین نگهداری و ذخیره کنید. برای اینکه بیت کوین  یا هر ارز رمزپایه دیگری ایمن شوند ، به یک کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S یا Trezor نیاز دارید. پس از خرید بیت کوین به سادگی سکه های خود را از طریق صرافی به کیف پول سخت افزاری خود منتقل کنید. چون امن ترین روش برای ذخیره ارز دیجیتال است.

جمع بندی نکات کسب درآمد از ارز دیجیتال

در این مقاله سعی کردیم روش های ممکن کسب درآمد از بیت کوین و ارز دیجیتال را شرح دهیم. همانطور که اشاره شد، راه هایی که می توانید از افزایش قیمت بیت کوین سود ببرید ، عملاً بی حد و مرز است. چه بخواهید خودتان ارز دیجیتال را نگه دارید و یا با ارایه خدمات و انتقال دانش خود به سایر علاقه مندان به بیت کوین درآمد کسب کنید ، در بازار فعلی فرصت هایی برای شما وجود دارد. از آنجا که ارزهای رمزنگاری به عنوان ابزارهای مالی و روشهای روزمره پرداخت شناخته می شوند، فرصت های کسب درآمد از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روز به روز افزایش می یابد.

امیدوارم این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد. اگر هر سوالی در خصوص هر یک از روش های کسب درآمد از بیت کوین یا نحوه دریافت بیت کوین دارید در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا به آن ها پاسخ داده شود.

 

نوشته روش های عملی ممکن برای کسب درآمد از بیت کوین اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1437/how-to-make-money-bitcoin/feed/ 0
پیگیری کارت هوشمند سوخت https://www.kavoshweb.com/1401/tracking-fuel-card/ https://www.kavoshweb.com/1401/tracking-fuel-card/#respond Sun, 18 Aug 2019 17:30:28 +0000 https://www.kavoshweb.com/?p=1401 همانطور که مستحضر هستید ازین پس همانند سابق سوختگیری در جایگاه صرفا با کارت سوخت مخصوص هر خودرو انجام خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه پیگیری ثبت نام و دریافت کارت هوشمند سوخت بپردازیم. اگر شما هم برای کارت سوخت مجدد ثبت نام کرده اید و به هر دلیل آن را …

نوشته پیگیری کارت هوشمند سوخت اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
همانطور که مستحضر هستید ازین پس همانند سابق سوختگیری در جایگاه صرفا با کارت سوخت مخصوص هر خودرو انجام خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه پیگیری ثبت نام و دریافت کارت هوشمند سوخت بپردازیم. اگر شما هم برای کارت سوخت مجدد ثبت نام کرده اید و به هر دلیل آن را دریافت نکردید یا با تصور اتصال کارت بانکی به کارت سوخت دریافت آن را لازم نمی دانید، ممکن است با نحوه پیگیری کارت هوشمند سوخت و اطلاع از وضعیت درخواست خود آشنا نباشید پس پیشنهاد می کنم برای اطلاع از وضعیت ثبت نام و پیگیری کارت هوشمند سوخت خود در این مقاله تا آخر با ما همراه باشید.

در اواسط پاییز سال ۹۷، که بحث اجباری شدن سوخت گیری از طریق کارت سوخت مجددا قوت گرفت، موضوع اتصال و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت و عدم نیاز به دریافت مجدد کارت سوخت به میان آمد. اما با توجه به اخبار منتشر شده از سوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، بحث اتصال کارت بانکی به کارت سوخت به طور کلی منتفی شد و برای تمامی کسانی که ثبت نام انجام دادند، به ترتیب اولویت کارت سوخت صادر خواهد شد. در حال حاضر کارت سوخت برای ساکنین استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی و اصفهان ارسال شده است  و از تاریخ ۲۲ مرداد ۹۸ سوختگیری با کارت سوخت شخصی در این استان ها اجباری شده است. البته همچنان کسانی که کارت سوخت به هر دلیلی هنوز به دستشان نرسیده یا ثبت نام انجام نداده اند می توانند با کارت سوخت جایگاه سوخت گیری نمایید.

روش های پیگیری کارت هوشمند سوخت

 

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق سامانه خدمات الکترونیک پلیس +۱۰

برای پیگیری کارت هوشمند سوخت خود ابتدا از طریق این لینک  وارد درگاه خدمات الکترونیکی پلیس +۱۰ (سامانه پیگیری وضعیت کارت هوشمند خودرو) شوید و طبق تصویر روی پیگیری کارت سوخت کلیک کنید تا وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید.

 

 

سامانه پیگیری کارت هوشمند سوخت

 

در صورت آماده شدن می توانید وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید که با ورود به سایت شرکت پست ، شماره مرسوله به صورت خودکار در بخش مربوطه وارد می شود. سپس با زدن دکمه جستجو، همان طور که در مقاله پیگیری مرسولات پستی به آن اشاره شد وضعیت درخواست خود را می توانید مشاهده کنید. همچنین آدرس دفتر پستی که کارت سوخت شما درآنجا موجود است هم در نقشه و هم نوار آبی رنگ قابل مشاهده بوده که با زدن دکمه مشاهده جزئیات کامل مرسوله، می توانید در خصوص ارسال کارت سوخت خود می توانید جزئیات بیشتری را دریافت کنید.

در صورتی که طبق مستندات موجود در بخش جزئیات کامل مرسوله، مشاهده کردید که طی دو بار مراجعه نامه رسان برای تحویل کارت سوخت، در محل مربوطه حضور نداشتید می توانید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناشایی مالک خودرو نسبت به دریافت کارت خود در دفتر پستی مورد نظر اقدام نمایید.

 

پیگیری وضعیت کارت هوشمند سوخت از طریقه سامانه پیامکی

از طریق سامانه پیامکی از آخرین وضعیت کارت هوشمند خود آگاهی حاصل کنید. برای این منظور عبارت V*VIN را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ پیامک کنید تا از وضعیت کارت سوخت خود مطلع شوید. VIN (شماره شناسایی خودرو یا شماره شاشی) کدی ۱۷ کاراکتره متشکل از حروف انگلیسی و اعداد است که در کارت وسیله نقلیه شما درج شده است.

برای مثال عبارت V*irfc6812v08275040 را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ پیامک بزنید. همچنین برای استعلام وضعیت کارت سوخت موتور سیکلت باید به جای V، حرف M یعنی M*VIN را به این شماره پیامک کنید.

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق سامانه خدمات دولت همراه

از طریق سامانه خدمات دولت همراه به این آدرس، می توانید از وضعیت ثبت نام کارت هوشمند سوخت خود مطلع شوید. در این صورت پس از ورود به سایت مربوطه، شماره همراه خود و کد امنیتی را وارد کرده و روی دکمه ورود کلیک کنید تا از وضعیت ثبت نام کارت سوخت خود مطلع شوید.

 

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق سامانه دولت همراه

 

 

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق اپلیکیشن دولت همراه

از طریق اپلیکیشن دولت همراه نیز می توانید از وضعیت ثبت نام کارت سوخت خود آگاهی یابید. اپلیکیشن را از طریق وب سایت دولت همراه می توانید دانلود کنید.  در این صورت پس از ثبت نام، طبق تصویر زیر شماره همراه خود را وارد نموده و پس از وارد نمودن کد ارسالی پیامک شده به شماره تان، از بخش سامانه هوشمند سوخت، وارد بخش جزئیات شوید، در این صورت همانند تصویر ۳، کد شناسایی وسیله نقلیه (VIN)، کارت بانکی که در هنگام ثبت نام وارد کرده بودید و همچنین وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید. البته همان طور که پیش تر ذکر شد، موضوع اتصال کارت بانی به کارت سوخت منتفی بوده و برای تمام درخواست کنندگان، کارت سوخت به نشانی آن ها ارسال خواهد شد.

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق اپلیکیشن دولت همراه

پیگیری کارت هوشمند سوخت از طریق کد USSD

یکی دیگر از روش های پیگیری وضعیت کارت هوشمند سوخت وارد کردن کد دستوری #۴* در تلفن همراه است. بدین منظور بعد از وارد کردن کد مربوطه مطابق تصویر زیر، گزینه ۲(کارت سوخت) را به سامانه ارسال کنید سپس در صفحه جدید گزینه ۱ (ثبت نام کارت سوخت) را ارسال نمایید در این صورت در صفحه جدید سه گزینه برای شما ظاهر می شود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

پیگیری ثبت نام کارت هوشمند سوخت از طریق کد ussd

 

۱-بررسی و ثبت اطلاعات هویتی

با ارسال عدد ۱ می توانید از وضعیت درخواست کارت خود آگاهی یابید که در صورت تایید هویت، کارت سوخت به آدرس شما ارسال خواهد شد.

 

۲- ثبت خودرو جدید

با ارسال عدد ۲ می توانید برای ثبت وسیله نقلیه جدید اقدام کنید. در این صورت مطابق تصویر زیر، ابتدا نوع وسیله نقلیه را انتخاب کنید، سپس در مرحله بعد از طریق ارسال شماره VIN یا سریال کارت وسیله نقلیه مورد نظر را ثبت کنید.

ثبت نام خودرو جدید

 

۳-بعدی

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، با ارسال عدد ۳، می توانید لیست خودروهایی که با شماره همراه شما ثبت شده را مشاهده کنید که با ارسال عدد مربوط به VIN هر خودرو ، وضعیت و احراز اطلاعات خودرو برای شما نمایان می شود.

پیگیری کارت هوشمند سوخت

 

جمع بندی و سخن پایانی

همان طور که در ابتدا به آن اشاره شد فعلا سوخت گیری با کارت سوخت مخصوص هر خودرو تنها در ۴ استان تهران، البرز، آذربایجان شرقی و تبریز اجباری شده است. ساکنین مابقی استان ها که کارت سوخت ندارند برای سوخت گیری نگران نباشند، چون ابتدا کارت سوخت برای ساکنین این ۴ استان و در مرحله بعد برای ساکنین بقیه استان ها ارسال خواهد شد و کلیه صاحبین وسیله نقلیه که کارت سوخت ندارند می توانند از طریق کارت سوخت جایگاه اقدام به سوخت گیری نمایند. همچنین بحث اتصال کارت بانکی به کارت سوخت که پیش تر اعلام شده بود به طور کلی منتفی بوده و برای تمام مالکین کارت سوخت صادر و به آدرس شان ارسال خواهد شد.

در این مقاله سعی کردیم انواع روش های پیگیری کارت هوشمند سوخت را به طور تصویری و مرحله به مرحله شرح دهیم. پیشنهاد کاوش وب برای پیگیری، نصب اپلیکیشن دولت همراه است. چون علاوه بر امکان مشاهده وضعیت درخواست خود، می توانید از مابقی امکانات و قابلیت های آن بهره مند شوید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و اگر در خصوص پیگیری ثبت نام و  دریافت کارت سوخت مشکل یا سوالی دارید در بخش دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا به آن ها پاسخ داده شود.

 

نوشته پیگیری کارت هوشمند سوخت اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1401/tracking-fuel-card/feed/ 0
آموزش تبدیل pdf به word بدون به هم ریختگی https://www.kavoshweb.com/1371/pdf-to-word/ https://www.kavoshweb.com/1371/pdf-to-word/#respond Sun, 11 Aug 2019 17:30:23 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1371 شاید خیلی از مواقع برای شما پیش آمده باشد که بخواهید با تبدیل pdf به word، به محتوای متنی فایل دسترسی داشته باشید تا بتوانید همه یا بخشی از آن را در متن خود کپی کنید. روش های مختلفی برای تبدیل pdf به word هم با استفاده از نرم افزار و هم با کمک سرویس …

نوشته آموزش تبدیل pdf به word بدون به هم ریختگی اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
شاید خیلی از مواقع برای شما پیش آمده باشد که بخواهید با تبدیل pdf به word، به محتوای متنی فایل دسترسی داشته باشید تا بتوانید همه یا بخشی از آن را در متن خود کپی کنید. روش های مختلفی برای تبدیل pdf به word هم با استفاده از نرم افزار و هم با کمک سرویس های آنلاین وجود دارد که در این مقاله به آموزش روش های مختلف می پردازیم. نکته قابل تذکر در تبدیل pdf به word این است که اگر فایل هایی که به زبان انگلیسی است این تبدیل به راحتی و بدون برهم خوردگی انجام می شود، اما در تبدیل فایل های فارسی زبان ممکن است این عمل با به طور کامل انجام نشود و فونت فایل دچار برهم ریختگی شود که در این مقاله به شما ابزارهای مخصوص فایل های فارسی زبان را معرفی خواهیم کرد.

تبدیل pdf به word با استفاده از ابزارهای آنلاین

۱-تبدیل pdf به word از طریق سایت  smallpdf

به منظور تبدیل فایل pdf به word، از طریق کلیک روی این لینک به سایت مربوطه هدایت می شوید که طبق تصویر روی قسمت choose file کلیک کرده و فایل pdf خود را در آنجا آپلود کنید. همچنین می توانید با Drag & Drop فایل خود (کلیک روی فایل مربوطه و کشیدن و رها کردن آن در هر جای کادر آبی رنگ) عملیات آپلود فایل را انجام دهید.

تبدیل پی دی اف به وردبه صورت آنلاین

چند ثانیه زمان می برد تا فایل پی دی اف شما آپلود شود که پس از آپلود عملیات تبدیل فرمت  به ورد به صورت اتوماتیک انجام می شود. در انتها طبق تصویر فایل ورد مربوطه را دانلود کنید.

تبدیل پی دی اف به وردبه صورت آنلاین 2

 

 

۲- تبدیل pdf به word  به کمک سایت pdf2doc

ابزار آنلاین دیگر برای تبدیل pdf به word سایت pdf2doc است. برای این کار، از طریق این لینک به سایت مربوطه مراجعه کنید. همان طور که طبق تصویر مشاهده می کنید، با استفاده از این ابزار می توانید فرمت پی دی اف را به فرمت های مختلف ورد (docx،doc)، عکس (JPG،PNG) تبدیل کنید. همچنین این سایت قابلیت های دیگری نیز دارد که از جمله آن می توان به فشرده سازی فایل پی دی اف، ترکیب چند فایل پی دی اف و تیدیل فرمت های عکس، XPS و غیره به پی دی اف اشاره کرد.

برای تبدیل فرمت مراحل زیر را طی کنید:

 •  ابتدا گزینه PDF TO DOCX را انتخاب نمایید( اگر نسخه Office مورد استفاده شما ۲۰۰۳ و قبل تر باشد PDF TO DOC را باید انتخاب کنید)
 • سپس گزینه UPLOAD FILES را کلیک و فایل pdf خود را انتخاب کنید.
 • در ادامه روی گزینه Download all کلیک نمایید.

تبدیل پی دی اف به ورد با ابزار آنلاین pdf2doc

با توجه به تست به عمل آمده، این ابزار با زبان فارسی مطابقت کامل داشته و به کمک آن می توانید متن های pdf که به زبان فارسی هستند را بدون تغییر و به هم ریختگی در قالب word تغییر دهید.

۳- تبدیل فرمت با سایت ilovepdf

برای تبدیل pdf به word با استفاده از این ابزار مراحل زیر را طی کنید.

 • از طریق این لینک به سایت مربوطه بروید.
 • روی گزینه Pdf to Word کلیک کنید.
 • در صفحه جدید در بخش Select Pdf file فایل مربوطه را آپلود کرده و یا آن را کشیده و در آنجا رها کنید.
 • پس از آپلود فایل روی کادر قرمز رنگ Convert to WORD کلیک کنید تا تبدیل pdf به word صورت پذیرد و پس از تبدیل فرمت پنجره جدیدی برای ذخیره فایل word ظاهر می شود که با کلیک روی ok فایل شما به صورت فرمت word ذخیره می شود. اگر می خواهید مستقیما پس از تبدیل فرمت، فایل مورد نظر در نرم افزار Microft Office باز شود، ابتدا گزینه open with microft office را انتخاب کرده و سپس ok را بزنید.

 

تبدیل پی دی اف به ورد با ابزار آنلاین ilovepdf

 

تبدیل پی دی اف به ورد با ابزار آنلاین ilovepdf2

 

تبدیل پی دی اف به ورد با ابزار آنلاین ilovepdf3

 

 

تبدیل pdf به word با استفاده از گوگل کروم

برای تبدیل فایل pdf به word به کمک مرورگر گوگل کروم، ابتدا روی فایل pdf کلیک راست کرده و از قسمت open with مرورگر Google Chrome را انتخاب کنید که اگر این برنامه جز لیست پیشنهادی نبود، در ویندروز ۱۰ و ۷  در بخش open with به ترتیب روی گزینه آخر یعنی Choose another app یا Choose Default program کلیک کرده و  از بخش Browse  به فولدر نصب نرم افزار رفته و Google Chrome را انتخاب نمایید.

روش دوم برای باز کردن فایل pdf به کمک گوگل کروم، Drag و Drop فایل در بالای نوار آدرس مرورگر ( کلیک چپ روی فایل، کشیدن و رها کردن آن در بخش بالای آدرس بار مرورگر یا کشیدن و رها کردن فایل روی آیکون گوگل کروم موجود در دسکتاپ کامپیوتر) است. پس از باز شدن فایل در مرورگر، می توانید هر قسمتی که مدنظرتان هست را انتخاب ، copy و سپس در Microsoft word آن را paste نمایید.

توجه کنید اگر فایل pdf شما به صورت Text باشد می توانید از این روش استفاده کنید. در غیر این صورت اگر محتوای متنی موجود در فایل، به صورت عکس باشد امکان انتخاب و کپی کردن بخشی از آن وجود ندارد و با کپی کردن آن کل عکس مربوطه کپی می شود.  برای این منظور باید از نرم افزار Foxit PhantomPDF  استفاده نمایید.

تبدیل pdf به word در ویندوز و مک به کمک نرم افزار

اگر با مشکل دسترسی به اینترنت مواجه هستید و می خواهید هر وقت که نیاز داشتید فایل های pdf  خود را در فرمت word داشته باشید، می توانید با استفاده از نرم افزار PdfGrabber در سیستم عامل ویندوز این کار را انجام دهند. همچنین در صورتی که سیستم عامل مورد استفاده شما مک باشد، به کمک برنامه  می توانید عملیات تبدیل فرمت pdf به word را انجام دهید.

تبدیل pdf به word بدون استفاده از نرم افزار و ابزار آنلاین

یکی از کاربردی ترین روش های تبدیل pdf به word باز کردن فایل pdf با Microsoft word است. در این صورت فایل pdf در نرم افزار word همانند یک فایل word با فرمت doc یا docx باز خواهد شد. نکته قابل توجه در استفاده از این روش، سازگاری با زبان فارسی بوده، به طوری که در تبدیل فرمت هیچ گونه تغییر و به هم ریختگی در فایل word مشاهده نخواهد شد.

 

جمع بندی

خیلی از اوقات ممکن است از یک روش نتیجه مطلوب را نگیرید. در این صورت روش دیگر را تست کنید. یکی از مشکلات بسیار رایج  که در حین انجام کار به خصوص در متن های فارسی رخ می دهد، به هم ریختگی متن می باشد که در متن هایی که پرانتز، جدول ، اعداد اعشاری و حاوی صفر در مابین متن به کار رفته اکثرا با مشکلاتی از قبیل بر عکس شدن پرانتز، به هم خوردگی جدول، جابه جایی قسمت صحیح و اعشاری، آمدن صفر در سمت چپ عدد مواجه خواهید بود. یکی از دلایل بروز مشکل و به هم خوردگی فونت این مساله است که فونتی که در فایل pdf به کار رفته در سیستم شما موجود نیست. فونت های موجود در سیستم شما در درایو c فولدور windows فولدر Fonts قابل مشاهده است.

در فایل از بین روش های ذکر شده، باز کردن فایل pdf با نرم افزار Microsoft Word و همچنین ابزار آنلاین pdf2doc در تغییر فرمت فایل های پی دی اف فارسی بالاترین کارایی را دارند. در این مقاله سعی کردیم انواع روش های تبدیل pdf به word را به شما آموزش دهیم که امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد. اگر درباره نحوه تبدیل فایل ها سوالی دارید یا بعد از تغییر فرمت با مشکل به هم خوردگی فونت مواجه شدید با ذکر روش مورد استفاده موارد را مطرح کنید تا مشکل شما را رسیدگی کرده و راه حل مناسب به شما ارائه دهیم.

نوشته آموزش تبدیل pdf به word بدون به هم ریختگی اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1371/pdf-to-word/feed/ 0
ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق سامانه ثبت احوال https://www.kavoshweb.com/1325/smart-national-card/ https://www.kavoshweb.com/1325/smart-national-card/#respond Sun, 04 Aug 2019 17:30:24 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1325 چند سالی است که بحث ثبت نام کارت ملی هوشمند و تعویض کارت های ملی سابق به میان آمده است اما دریافت آن در یک سال اخیر بسیار داغ شده است به طوری که کارت ملی قدیمی از درجه اعتبار ساقط شده است. ازین رو اگر تاکنون اقدام به ثبت نام کارت ملی هوشمند نکردید، …

نوشته ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق سامانه ثبت احوال اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
چند سالی است که بحث ثبت نام کارت ملی هوشمند و تعویض کارت های ملی سابق به میان آمده است اما دریافت آن در یک سال اخیر بسیار داغ شده است به طوری که کارت ملی قدیمی از درجه اعتبار ساقط شده است. ازین رو اگر تاکنون اقدام به ثبت نام کارت ملی هوشمند نکردید، از طریق سامانه ثبت احوال، کارت ملی هوشمند را باید جایگزین کارت ملی سابق خود کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه ثبت نام و پیگیری کارت ملی هوشمند را به شما آموزش دهیم.

به طور کلی افراد بالای ۱۵ سال تمام که دارای شناسنامه عکس دار هستند، می توانند از طریق سامانه ثبت نام و پیگیری کارت ملی هوشمند برای صدور کارت خود اقدام کنند. همچنین اشخاصی که  کارت ملی سابق خود را در سال ۱۳۸۹ و ماقبل آن دریافت کرده و یا آنرا مفقود نموده اند نیز می توانند با استفاده از مراحل ذکر شده در این مقاله نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

کارت ملی هایی که از سال ۱۳۹۰ به بعد صادر شده و همچنین کارت ملی هایی که هنوز دارای اعتبار است الزامی برای صدور کارت مجدد اقدام کرد. اما به دلیل مزایایی که کارت های هوشمند جدید دارند پیشنهاد می شود کارت ملی سابق خود را با کارت ملی جدید جاگزین کنید که قبل از ذکر مراحل ثبت نام اشاره ای به مزایای کارت های ملی هوشمند در مقایسه با کارت های سابق خواهیم کرد.

امکانات کارت ملی هوشمند

از مزایایی که کارت های هوشمند ملی در مقایسه با کارت های قبلی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل تراشه حافظه که در این کارت ها موجود است، این امکان وجود دارد که اطلاعات مختلف از جمله اطلاعات کارت های دیگر از قبیل گواهینامه، کارت پایان خدمت، کارت های بانکی و دیگر کارت ها را بتوان در آن جای داد که در آینده با هماهنگی و همکاری سازمان مربوطه می توان از این امکان برای تجمیع همه کارت ها در قالب یک کارت استفاده کرد.
 • به دلیل هوشمند بودن کارت های جدید، ذخیره عکس و اثر انگشت به صورت الکترونیکی انجام می شود. در نتیجه این امر، تصدیق هویت به صورت الکترونیکی انجام شده و امکان هر گونه سوء استفاده و جعل هویت که در کارت های کاغذی قبلی وجود داشت از افراد سلب می شود. در کارت های قبلی تصدیق هویت از طریق مطابقت عکس با چهره فرد صورت می پذیرفت اما در کارت های جدید این کار از طریق تایید اثر انگشت صاحب کارت انجام می شود، به این صورت که اثر انگشت فرد با اثر انگشتی که در کارت ثبت شده به صورت الکترونیکی تطبیق داده می شود و بدین صورت امکان هیچگونه تقلب وجود ندارد.

مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند

مرحله ۱) – پیش ثبت نام از طریق سامانه ثبت احوال

اولین مرحله از مراحل چهارگانه صدور کارت ملی هوشمند است. بدین منظور مرحل زیر را طی کنید.

۱- مراجعه به سامانه صدور کارت ملی هوشمند ثبت احوال و ورود اطلاعات اولیه:

در این مرحله با کلیک روی لینک زیر به سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند ثبت احوال هدایت می شوید. سپس مشخصات اولیه مورد نیاز از قبیل شماره ملی، شماره سریال شناسنامه و همچنین پاسخ سوال امنیتی را وارد و روی دکمه ادامه کلیک کنید. اگر قبلا اقدام به ثبت نام کرده باشید، اطلاعات دقیق ثبت نام از قبیل، مشخصات کامل فردی و مشخصات دفتر تکمیل ثبت نام نمایش داده می شود که بسته به اینکه ثبت نام شما در چه مرحله ای باشد می توانید زمان و مکان تکمیل ثبت نام، مشخصات فردی و همچنین تلفن همراه خود را تغییر دهید.

ورود به سامانه صدور کارت ملی هوشمند

ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق سامانه ثبت احوال

۲- درج اطلاعات تکمیلی در سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند

در این مرحله شماره ملی و سریال شناسنامه که در مرحله قبل وارد کرید را می توانید مشاهده کنید. در ادامه مشخصات فردی خود از قبیل تاریخ تولد به شمسی،  نام مادر، جنسیت، شماره موبایل، دین و سپس تلفن ثابت (محل اقامت یا محل کار) به همراه کد شهر و سپس تاریخ مدنظر برای مراجعه را درج کرده و دکمه جستجو را بزنید.

ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق سامانه ثبت احوال مرحله 2

توجه کنید وارد کردن کد شهر ضروری است چون بر اساس کد شهری که وارد کرده اید، لیست دفاتر تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند در سطح استان  به ترتیب بر اساس ظرفیت خالی توسط سامانه برای شما نمایش داده می شود. وارد کردن شماره تلفن ثابت اختیاری است اما برای سهولت در جستجو و انتخاب دفتر مورد نظر پیشنهاد میشود آن را وارد کنید. چون کد پیش شماره تلفن ثابت برای کل استان یکسان است و در این صورت تمام دفاتر استان را برای شما فیلتر می کند. اما با وارد کردن شماره ۸ رقمی تلفن ثابت سیستم بر اساس چهار رقم نخست شماره دفاتر سطح شهر را به ترتیب بر اساس نزدیکی به محل اقامت یا کار شما نمایش می دهد. دفتر مورد نظر خود را از لیست دفاتر فیلتر شده انتخاب کنید. پس از انجام مراحل مذکور بر روی دکمه تایید اطلاعات و پرداخت کلیک کنید.

۳- پرداخت هزینه پیش ثبت نام

در این مرحله باید ۲۵ هزار تومن را به عنوان هزینه پیش ثبت نام پرداخت کنید تا نوبت رزرو شده برای شما نهایی شود. پرداخت وجه مربوطه توسط کلیه کارت های عضو شتاب با داشتن  شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، CVV2 و تاریخ انقضای کارت امکان پذبر خواهد بود.

۴- پرینت اطلاعات پیش ثبت نام در سامانه صدور کارت ملی هوشمند

مقتاضی ثبت نام کارت هوشمند ملی در مرحله آخر پیش ثبت نام اطلاعات فردی و مکان و زمان حضور در دفتر را پرینت بگیرید تا در صورت نیاز در زمان حضور در دفتر برای تکمیل ثبت نام ارائه دهید. همچنین در نهایت سیستم به شما کد رهگیری به شما میدهد تا برای پیگیری های بعدی شما این کد لازم می شود.

 

مرحله ۲ )- مراجعه به دفتر پیشخوان برای تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند

در این مرحله با توجه به موعد مقرر شده، به دفتری که در مرحله قبل انتخاب کرده اید مراجعه کنید. قبل از حضور، شناسنامه عکس دار و کدپستی خود را در اختیار داشته باشید و برای عکس برداری و انگشت نگاری آمادگی داشته باشید. توجه کنید برخلاف روند اخذ کارت در گذشته که با ارائه عکس ۴*۳ امکان پذیر بود، در ثبت نام کارت ملی هوشمند حتما باید عکس کارت در زمان تکمیل ثبت نام توسط دفتر پیشخوان گرفته شود.

اقدامات زیر در دفتر پیشخوان انجام خواهد شد

 • ارائه نشانی، کدپستی، تلفن ثابت و همراه به متصدی ثبت نام
 • پرینت برگه تکمیل ثبت نام
 • چک کردن اطلاعات تکمیلی توسط متقاضی
 • عکس از چهره در محل دفتر پیشخوان
 • انگشت نگاری از تمام انگشتان توسط دستگاه

پس از تکمیل ثبت نام، اطلاعات شما برای صدور کارت ملی هوشمند به سازمان ثبت احوال ارسال می شود. سپس پس از آماده شدن کارت شما به دفتر پیشخوانی که در آن ثبت نام انجام دادید فرستاده می شود.

 

مرحله ۳)- مراجعه مجدد به دفتر پیشخوان برای تحویل کارت

پس از صدور کارت ملی هوشمند به شماره ای که در هنگام ثبت نام اعلام کردید پیامک ارسال می شود تا به دفتر پیشخوان مربوطه دوباره مراجعه کنید. البته از طریق ۲ روش زیر نیز می توانید از آماده شدن کارت خود آگاهی حاصل کنید.

پیگیری کارت ملی هوشمند با کدملی و کد رهگیری از طریق سامانه ثبت احوال

با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال در منوی سمت راست قسمت مشاهده وضعیت و یا از طریق لینک مستقیم زیر از آخرین وضعیت کارت خود آگاه شوید. در این صورت شمار ملی، سریال شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد کرده و پس از پاسخ به سوال امنیتی برای پیگیری وضعیت روی ادامه کلیک کنید. همچنین با کد رهگیری نیز می توانید وضعیت خود را پیگیری کنید.

ورود به سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند

 

پیگیری کارت ملی هوشمند از طریق کد رهگیری و کد ملی با کد USSD

متقاضیانی که تا مرحله ۲ پیش رفته و ثبت نامشان را با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت تکمیل نموده و منتظر دریافت کارت خود هستند، در صورت عدم دسترسی به اینترنت به منظور آگاهی از وضعیت درخواست خود، می توانند بدون مراجعه به دفتر پیشخوان دولت با استفاده از کد USSD موبایل و وارد کردن کد دستوری #۶۰۹۰*۴* اقدام به پیگیری کارت ملی هوشمند کنند. در این صورت متقاضیان مانند سامانه اینترنتی معرفی شده در بالا می توانند با وارد کد USSD ذکر شده و ارسال عدد ۱، هم از طریق کد رهگیری که پس از ثبت نام دریافت کرده اند و هم از طریق وارد کردن شماره ملی، وضعیت درخواست خود را پیگیری کنند.

 

ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق کد دستوری موبایل

در این مقاله به آموزش نحوه ثبت نام، پیگیری و صدور کارت ملی هوشمند پرداختیم و مراحل کار را به ترتیب برای شما ذکر کردیم. اما نکته قابل توجه ای که لازم است در اینجا به آن اشاره شود این است که متقاضیانی که تا تیر ماه ۹۷ ثبت نام خود را انجام دادند بعد از حدود ۱ ماه کارت ملی خود را دریافت کردند. اما آن دسته از افرادی که از تیر ماه ۹۷ به بعد برای صدور کارت اقدام کردند، متاسفانه با وجود گذشت بیش از ۱ سال از درخواستشان، به دلیل تحریم های موجود، هنوز کارت خود را دریافت نکرده اند. کاربران محترم اگر در خصوص این مقاله ابهام و سوالی داشته یا در  نحوه دریافت و یا پیگیری کارت به مشکل برخوردید حتما در بخش دیدگاه ها، آن را منعکس کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

نوشته ثبت نام کارت ملی هوشمند از طریق سامانه ثبت احوال اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1325/smart-national-card/feed/ 0
پیگیری مرسولات پستی (معرفی روش های ممکن) https://www.kavoshweb.com/1270/how-tracking-post-pack/ https://www.kavoshweb.com/1270/how-tracking-post-pack/#respond Sun, 28 Jul 2019 17:30:24 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1270 شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده مرسوله ای که از طریق پست ارسال کرده اید یا برایتان ارسال شده را به دلیل تاخیر در تحویل بخواهید پیگیری کنید. سامانه شرکت پست به شما در پیگیری مرسولات پستی کمک می کند تا در هر لحظه بتوانید وضعیت مرسوله خود را مشاهده کنید. پیگیری مرسولات پستی …

نوشته پیگیری مرسولات پستی (معرفی روش های ممکن) اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده مرسوله ای که از طریق پست ارسال کرده اید یا برایتان ارسال شده را به دلیل تاخیر در تحویل بخواهید پیگیری کنید. سامانه شرکت پست به شما در پیگیری مرسولات پستی کمک می کند تا در هر لحظه بتوانید وضعیت مرسوله خود را مشاهده کنید. پیگیری مرسولات پستی یکی از امکانات بسیار مهم شرکت پست جمهوری اسلامی در چند سال گذشته است که باعث رفع دغدغه بسیاری از مردم شده است. در این مقاله قصد داریم به آموزش روش های پیگیری مرسولات پستی در کوتاه ترین زمان ممکن بپردازیم تا بتوانید استعلام مرسوله خود را بدون مراجعه حضوری و از طریق سایت انجام دهید.

پیگیری مرسولات پستی از طریق سامانه اینترنتی شرکت پست

خیلی از مواقع است که شما خریدی را از اینترنت انجام می دهید و دوست دارید هر چه زودتر آن را دریافت کنید و یا منتظر دریافت بسته مهمی از قبیل اسناد، مدارک و غیره هستید. همچنین شاید در زمینه کاری برایتان این مساله رخ داده که اسناد مناقصه ای را ارسال کرده اید و به دلیل محدویت زمانی و اهمیت رسیدن بسته در زمان مقرر بخواهید وضعیت بسته ارسالی خود را پیگیری و مشاهده کنید.

در گذشته برای این کار مجبور بودید حضوری به شرکت پست مراجعه کنید و هزینه و زمان برای پیگیری مرسولات پستی خود صرف کنید. اما در چند سال اخیر این امکان به صورت غیر حضوری و آنلاین از طریق سامانه شرکت پست فراهم شده تا هموطنان عزیز در کمترین زمان ممکن بتوانند وضعیت بسته ارسالی یا دریافتی خود را مشاهده کرده و با توجه به وضعیت بسته پیگیری های مربوطه را انجام دهند. برای این کار ابتدا از طریق سامانه رهگیری شرکت پست به آدرس http://newtracking.post.ir یا کلیک روی لینک زیر به سامانه پیگیری مرسولات پستی شرکت پست هدایت می شوید.

لینک سامانه پیگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی

در دست داشتن شناسه قبض برای رهگیری مرسولات پستی

طبق تصویر شما باید شماره مرسوله پستی را برای پیگیری وارد نمایید. شماره مرسوله یک عدد ۲۰ تا ۲۵ رقمی (عمدتا ۲۴ رقمی) است که در رسید تحویلی از شرکت پست هنگام تحویل کالا به شما داده با نام شناسه قبض در قسمت بالا سمت چپ رسید درج شده است (برای مرسولات خارجی این شناسه ۱۳ رقمی است). اگر منتظر دریافت بسته هستید از فرستنده بخواهید تصویر قبض دریافتی از شرکت پست هنگام تحویل کالا را برای شما ارسال کند یا شماره  مرسوله را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید به راحتی از طریق سامانه مذکور، پیگیری های لازم را انجام دهید.

بسیاری از مواقع پیش می آید که در ساعات اداری عمدتا در منزل نیستید و زمان زیادی از ارسال بسته شما گذشته است. در این مواقع میخواهید پیگیری کنید که آیا مامور شرکت پست برای تحویل مراجعه کرده و شما حضور نداشتید یا بسته مربوطه تاکنون تحویل پست مقصد برای ارسال نشده یا چه عامل دیگری باعث تاخیر در تحویل بسته شما شده که از طریق این سامانه به راحتی می توانید این پیگیری ها را انجام دهید.

مشاهده اطلاعات دقیق و وضعیت فعلی مرسوله با وارد کردن شماره مرسوله

با وارد کردن شماره مرسوله می توانید اطلاعات دقیق بسته ارسالی مربوطه را از قبیل تاریخ و ساعت قبول سفارش، نوع سرویس انتخابی برای ارسال از قبیل سفارشی یا پشتاز، دفتر پستی مبدا، شهر مبدا و مقصد، کد پستی مبدا و مقصد، نام فرستنده و گیرنده، کدپستی فرستنده و گیرنده، وزن و هزینه پستی مرسوله را مشاهده کنید.

در ادامه اطلاعات تکمیلی تر را می توانید ملاحضه کنید. مثلا زمان دقیق ارسال بسته از سمت مبدا به مقصد، زمان ورود بسته به نقطه پستی مقصد، زمان تحویل بسته به نامه رسان، و در صورت تحویل زمان تحویل بسته به گیرنده، نام و تصویر نامه رسان را می توانید ملاحظه کنید. اطلاعات مربوطه به مرسولات پستی به صورت لحظه ای در این سامانه ثبت می شود و این اطلاعات تا ۶ ماه قابل رهگیری و مشاهده هستند. همچنین جدیدا این امکان فراهم شده که شخص فرستنده می تواند از طریق سامانه پیگیری مرسولات پستی  امضای گیرنده را نیز مشاهده کند.

پیگیری مرسولات پستی از طریق سامانه پیامکی

اگر به اینترنت دسترسی دارید پیشنهاد می شود از طریق سامانه معرفی شده در بالا اقدام به رهگیری مرسوله پستی خود کنید. اما در صورت عدم دسترسی به اینترنت از طریق پیامک نیز می توانید پیگیری مرسوله  را انجام دهید. برای این کار با درج حرف R در سمت چپ شناسه قبض و ارسال آن به شماره پیامکی ۲۰۰۰۴۴۱ می توانید مرسوله پستی خود را رهگیری کرده و از طریق پیامک وضعیت آن را دریافت کنید.

 

پیگیری مرسولات پستی تیپاکس

روش های ذکر شده در بالا برای مواردی است که توسط شرکت پست بسته خود را ارسال کرده باشید. اما اگر از طریق تیپاکس اقدام به ارسال مرسوله کردید، با کلیک روی لینک زیر می توانید آن را پیگیری نمایید. در این صورت به ۲ طریق می توانید مرسوله خود را رهگیری کنید. روش اول با استفاده از شماره بارکد و روش دوم با استفاده از کدرهگیری (شماره قرارداد) است که پس از وارد کردن آن روی جستجو کلیک کنید تا رهگیری مرسوله شما توسط سامانه مذکور انجام شود.

سامانه پیگیری مرسولات پستی تیپاکس

 

سامانه پیگیری مرسولات پستی سازمانی

جهت پیگیری مرسولات سازمانی از قبیل (شناسنامه خودرو، کارت خودرو، کارت سوخت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه  و ابلاغیه دیوان عدالت اداری)، ابتدا از طریق آدرس http://najatracking.post.ir یا کلیک روی لینک ورود به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی  نوع سند مربوطه را انتخاب نموده و پس از ورود اطلاعات مورد نیاز و کد امنیتی روی  دکمه “جستجو ” کلیک کنید. به عنوان مثال برای رهگیری شناسنامه خودرو، کارت خودرو  و همچنین اسناد موتورسیکلت باید شماره پلاک، برای رهگیری گواهینامه و مدارک نظام وظیفه باید کارت ملی  و برای رهگیری کارت سوخت باید VIN کارت خودرو خود را وارد کنید تا بتوانید مدارک مورد نیاز خود را پیگیری کنید.

لینک ورود به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

 

پیگیری مرسولات سازمانی

در این مقاله به آموزش روش های پیگیری مرسولات پستی پرداختیم. اگر در رابطه با بسته های ارسالی خود سوال یا مشکلی دارید با ما در میان بگذارید تا به سوالات شما پاسخ داده شود. همچنین اگر برای پیگیری مرسولات پستی روش دیگری سراغ دارید معرفی کنید تا کاربران بتوانند با آن آشنا شوند.

 

نوشته پیگیری مرسولات پستی (معرفی روش های ممکن) اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1270/how-tracking-post-pack/feed/ 0
اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با سه روش کاربردی https://www.kavoshweb.com/1223/connect-phone-internet-to-computer/ https://www.kavoshweb.com/1223/connect-phone-internet-to-computer/#respond Wed, 24 Jul 2019 17:30:30 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1223 بسیاری از مواقع پیش می آید  که شبکه ADSL در دسترس نیست یا به هر دلیلی قطع است و شما نیاز فوری دارید که از طریق کامپیوتر یا لب تاپ به اینترنت متصل شوید. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در این مواقع کارآمدترین روش است که می توان با استفاده از اینترنت گوشی ،در کامپیوتر …

نوشته اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با سه روش کاربردی اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
بسیاری از مواقع پیش می آید  که شبکه ADSL در دسترس نیست یا به هر دلیلی قطع است و شما نیاز فوری دارید که از طریق کامپیوتر یا لب تاپ به اینترنت متصل شوید. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در این مواقع کارآمدترین روش است که می توان با استفاده از اینترنت گوشی ،در کامپیوتر و لب تاپ به اینترنت متصل شوید. در این مقاله قصد داریم روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر را با هم بررسی کنیم. اگر می خواهید با جزئیات نحوه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لب تاپ آشنا شوید پیشنهاد می کنم در این مقاله حتما با ما همراه باشید.

روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

عمدتا سه روش برای اتصال اینترنت گوشی به کامپوتر وجود دارد که در ادامه به تشریح این روش ها می پردازیم.

 

۱- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB

این روش متداول ترین و ساده ترین روش اشتراک گذاری اینترنت گوشی با کامپیوتر است. برای این کار به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا از منوی اصلی خود، به بخش Setting (تنظیمات) بروید.

 

 • سپس وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.

 

 • در ادامه به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید به بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) بروید.

 

 • سپس گزینه USB tethering (اتصال USB) را فعال کنید تا آیکون کناری آن به رنگ آبی شود.

به طور خلاصه مسیر زیر را برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر طی کنید.

 

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating USB tethering

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB

دسترسی سریع برای اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی با کامپیوتر با کابل USB

برای دسترسی آسان به منظور اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از بخش Setting عبارت tethering را جستجو کرده و به USB tehering وارد شوید.

دسترسی سریع برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

پس از فعال کردن گزینه USB tehering در کامپیوتر یا لب تاپ به طور خودکار به اینترنت متصل خواهید شد. برای مشاهده این اتصال، مسیر زیر را طی کنید.

 

Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\change adapter settings

کانکشن با اتصال از طریق Remote NDIS based Internet sharing Device نمایانگر اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB است.

۲- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

اگر به کابل USB دسترسی ندارید، می توانید برای اتصال به اینترنت از این روش استفاده کنید که البته نسبت به روش قبل طولانی تر است. با استفاده از این روش به وسیله بلوتوث می توانید با دستگاه هایی که قابلیت بلوتوث دارند اعم از موبایل ، کامپیوتر و لب تاپ جفت شده و اتصال اینترنت تلفن خود را با آن ها اشتراک بگذارید.اگر قبلا دستگاهی با تلفن شما برای اتصال جفت شده، می توانید آن را از لیست دستگاه های متصل شده انتخاب کرده و دوباره اینترنت را برای آن به اشتراک بگذارید.

اگر لب تاپ دارید نیاز به تجهیز اضافی نیست، اما در صورت اتصال به اینترنت در کامپیوتر رومیزی با این روش نیاز به دانگل بلوتوث دارید که از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل می شود. این دانگل ها همانند فلش مموری، به محض اتصال به پورت USB در کامپیوتر قابل شناسایی بوده و در پایین صفحه دسکتاپ در سمت راست (قسمت Taskbar) آیکون بلوتوث را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات گوشی برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

برای اتصال به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

 •  ابتدا بلوتوث لب تاپ خود را روشن کنید یا اگر از کامپیوتر رومیزی استفاده می کنید دانگل بلوتوث را به آن وصل کنید.
 • از منوی اصلی خود، به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود بروید.

 

 • وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.

 

 • سپس به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید باید وارد بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) شوید.
 • سپس گزینه Bluetooth tethering (اشتراک گذاری اینترنت با بلوتوث) را فعال کنید تا آیکون کناری آن روشن شود.

به طور کلی برای فعال کردن اتصال بلوتوث در گوشی مسیر زیر را طی کنید.

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating Bluetooth tethering

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

دسترسی سریع برای فعال کردن اتصال بلوتوث

با جستجوی Bluetooth در بخش Setting و سپس انتخاب و فعال کردن Bluetooth tethering تنظیمات گوشی برای اتصال به اینترنت را انجام دهید.

تنظیمات کامپیوتر برای اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی از طریق بلوتوث

پس از فعال کردن اتصال بلوتوث در تلفن همراه نوبت به انجام تنظیمات بلوتوث در کامپیوتر و اشتراک گذاری اینترنت می رسد.

به منظور تنظیمات در ویندوز ۱۰، ابتدا از منوی Start ، وارد بخش Setting شوید (برای راحتی Setting را جست و جو کنید). سپس به  بخش Device رفته و در ادامه روی Bluetooth کلیک نمایید.

Start> Setting> Device> Bluetooth

همانند تصویر زیر آیکون گوشی در بخش بلوتوث قابل نمایش است که با کلیک بر روی آن می توانید با آن جفت شوید.

تنظیمات کامپیوتر برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

با جستجوی Device and Printer در منوی Start، به کنترل پنل هدایت می شوید که در بخش Device، تلفنی که متصل کرده اید قابل نمایش است.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

بعد از جفت شدن بلوتوث گوشی با کامپیوتر، با جستجوی Network Connection از منوی start به بخش کانکشن های شبکه هدایت می شوید که آیکون بلوتوث به آن اضافه شده که می توانید آنرا فعال یا غیر فعال کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با تنظیمات بلوتوث

۳- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

اتصال از طریق وای فای سومین روش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر است. با استفاده از این روش، گوشی شما مانند یک مودم بیسیم عمل کرده و تمام دستگاه هایی که قابلیت اتصال با وای فای دارند اعم از گوشی، لب تاپ و کامپیوتر توانایی اتصال به اینترنت از طریق وای فای را دارند. البته برای اتصال کامپیوتر رومیزی به وای فای، باید کامپیوتر شما مجهز به کارت شبکه وایرلس باشد که کارت های مذکور  در انواع مختلف اعم از پرتابل ( وصل به پورت USB) و قابل نصب روی مادر برد موجود است.

 • ابتدا به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود وارد شوید.

 

 • وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.
 • سپس به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید باید وارد بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) شوید.
 • سپس گزینه Mobile Hotspot (نقطه اتصال همراه)  را فعال کنید تا آیکون کناری آن روشن شود.

برای فعال کردن نقطه اتصال همراه به طور خلاصه مراحل زیر را طی کنید.

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating Mobile Hotspot

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

 • سپس آیکون Mobile Hotspot را نگه دارید تا به بخش تنظیمات مربوطه وارد شوید. نام دلخواه برای Hotspot خود اتخاد کنید. همچنین می توانید یک رمز ۸ رقمی برای اتصال مربوطه قرار دهید که البته پیشنهاد می شود حتما این کار را کنید. چون اگر بدون رمز باشد، به محض فعال کردن Mobile Hotspot تمامی دستگاه هایی محدوده شما می توانند از اینترنت گوشی شما استفاده کنند.

 

تنظیمات اتصال اینترنتی گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

تنظیمات کامپیوتر برای اشتراک گذاری اینترنت گوشی

 •  بعد از فعال کردن  Mobile Hotspot گوشی خود، وای فای کامپیوتر یا لب تاپ را روشن کنید و شبکه گوشی (نام Hotspot) خود را از Taskbar دسکتاپ پیدا کرده و طبق تصویر زیر با وارد کردن رمز اتصال گوشی از طریق وای فای به اینترنت گوشی متصل شوید.

 

در این مقاله به آموزش سه روش اساسی برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر پرداخته شد. امید است این مقاله برای کاربران عزیز مفید واقع باشد. اگر سوال یا مشکلی در خصوص نحوه اتصال به اینترنت در هر یک از روش های ذکر شده دارید در بخش نظرات اعلام کنید تا هر چه سریعتر به آن پاسخ داده شود.

نوشته اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با سه روش کاربردی اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1223/connect-phone-internet-to-computer/feed/ 0
تنظیمات اینترنت ایرانسل https://www.kavoshweb.com/1155/activating-internet-for-irancell/ https://www.kavoshweb.com/1155/activating-internet-for-irancell/#respond Wed, 17 Jul 2019 17:32:33 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1155   بسیاری از کابران تلفن همراه که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنند، دانستن تنظیمات اینترنت  ایرانسل حائز اهمیت است. در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و ios می پردازیم. پس اگر می خواهید با  نحوه تنظیمات اینترنت  ایرانسل در گوشی خود آشنا شوید در این مقاله تا آخر …

نوشته تنظیمات اینترنت ایرانسل اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
 

تنظیمات اینترنت ایرانسل

بسیاری از کابران تلفن همراه که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنند، دانستن تنظیمات اینترنت  ایرانسل حائز اهمیت است. در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و ios می پردازیم. پس اگر می خواهید با  نحوه تنظیمات اینترنت  ایرانسل در گوشی خود آشنا شوید در این مقاله تا آخر با ما همراه باشید.

(کلمات فارسی داخل پرانتز که بعد از کلمات انگلیسی آمده برای حالتی است که زبان گوشی شما را در حالت فارسی باشد).

 

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت اتوماتیک (روش ۱)

 

برای فعال سازی اینترنت سیم کارت ایرانسل به صورت اتوماتیک از یکی از روش های زیر می توانید استفاده کنید:

فعال سازی اینترنت با کد دستوری:

در این روش با شماره گیری  کد #۲*۴*۵۵۵*  پیامک مربوط به تنظیمات اینترنت گوشی را دریافت خواهید کرد. پس از پیام مربوطه، آن را ذخیره یا نصب کرده و اگر از شما رمز خواست، رمز “۱۲۳۴” را وارد کنید.

ورود به سایت ایرانسل:

به لینک زیر رفته و با طی کردن ۴ مراحل زیر، تنظیمات اینترنت خود را دریافت کنید .

ورود به صفحه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

۱- شماره ایرانسل مربوطه را که قصد فعال سازی اینترنت آن را دارید، وارد کرده و سپس دکمه ارسال را کلیک کنید.

۲- در صفحه جدید، شماره ایرانسل خود را به همراه کدی که به گوشی پیامک شده  وارد کنید.

۳- سپس تنظیمات ایرانسل را تیک زده و دکمه دریافت تنظینات را بزنید.

۴- مانند روش قبل(فعال سازی اینترنت با کد دستوری) پس از چند لحظه پیامکی مربوط به تنظیمات اینترنت گوشی را دریافت خواهید کرد. پیام مربوطه را ذخیره یا نصب کرده و اگر از شما رمز درخواست شد، رمز “۱۲۳۴” را وارد نمایید.

 

تنظیمات اینترنت به صورت دستی در ایرانسل  (روش ۲)

اگر بعد از  وارد کردن کد دستوری یا ورود به صفحه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ، به هر دلیلی تنظیمات مربوطه را دریافت نکردید، باید به صورت دستی اقدام به فعال سازی اینترنت کنید. در ادامه نحوه تنظیمات گوشی برای فعال سازی اینترنت در اندروید و ios بررسی خواهد شد.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

به منظور تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید مراحل زیر را طی کنید

 • ابتدا از منوی اصلی به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود بروید.
 • گزینه Connection (اتصالات)  را انتخاب می کنید. ( در نسخه های قبلی اندروید ممکن است به جای این گزینه، Wireless and network درج شذه باشد).
 • وارد بخش Mobile Networks (شبکه های تلفن همراه) شوید.
 • گزینه Access Point Names (دسترسی به نام نقاط) را انتخاب کنید.
 • از بخش بالا سمت راست گزینه Add را انتخاب کنید. (ممکن است بسته به مدل گوشی و نسخه اندروید، پس از ورود به بخش Access Point Names به جای Add، گزینه New APN باشد).
 • در قسمت Irancell-GPRS ، Name  و  در قسمت mtnirancell،APN را وارد و سایر بخش ها را خالی رها کنید.
 • بعد از set کردن Name , APN  گزینه Back  را بزنید تا به منوی قبلی برگردد. سپس APN جدیدی که ساختید را انتخاب نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در ios

 • گزینه Cellular  را انتخاب نمایید.
 • به بخش Cellular Data option وارد شوید.
 • وارد Cellular Data option بشوید.
 • در قسمت mtnirancell ،APN را وارد کنید و بخش Username و Password را خالی بگذارید

( اگر در روش اول تنظیمات اینترنت همراه برای اپراتور مورد نظر به صورت اتوماتیک انجام شد نیاز به طی مراحل روش ۲ نیست).

تنظیمات اینترنت ایرانسل (تنظیمات سریع سیم کارت)

پس از دریافت تنظیمات اینترنت همراه، در بخش Mobile Networks می توانید شبکه اینترنت را در هر یک از سیم کارت های خود انتخاب کنید. ( فرقی نمی کند از کدامیک از سه اپراتور مذکور استفاده می کنید). اگر یک سیم کارت را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید، سیم کارت دوم را نمی توانید در این حالت یا ۴G/3G قرار دهید و باید سیم کارت دوم را در حالت ۳G/2G قرار دهید. به عبارت دیگر می توانید سیم کارت ۱ را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید و سیم کارت ۲ را در حالت ۳G/2G و بالعکس.

تنظیمات اینترنت ایرانسل (تنظیمات پیشرفته سیم کارت)

در بخش Setting (تنظیمات) گزینه Connection (اتصالات) یا Wireless and network (بی سیم و شبکه)  و سپس در بخش بعد گزینه SIM card manager  (مدیر سیم کارت) را انتخاب کنید. همانطور تصویر زیر، می توانید تنظیمات اینترنت ایرانسل  تلفن همراه خود را از این بخش انجام دهید. همچنین در بخش PREFERRED SIM CARD (سیم کارت برگزیده) می توانید مشخص کنید که تماس ها و پیامک ها به صورت پیش فرض روی کدام سیم کارت انجام شود.

خرید بسته اینترنت

بعد از انجام تنظیمات بالا با روشن کردن دیتای گوشی دسترسی به اینترنت برای شما فراهم می شود. اما قبل از هر چیز از طریق نصب اپلیکیشن ایرانسل من یا کد دستوری #۵۵۵* می توانید بسته به نیاز اقدام به خرید بسته اینترنتی مورد نظر خود کنید. در سیستم عامل اندروید، می توانید از طریق کافه بازار و در سیستم عامل IOS نیز از طریق Sibapp  می توانید این اپلیکیشن را دریافت کنید.

علامت  H ,3G و +H در کنار نشان سیم کارت در بالای صفحه نمایش مبین استفاده از اینترنت ۳G و علامت ۴G و LTE نشان دهنده استفاده از اینترنت نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) است.

برای اتصال به نسل چهارم شبکه تلفن همراه  ۴G ، LTE  و ۴٫۵G باید تلفن همراه شما قابلیت پشتیبانی از آن را داشته باشید. همچنین باید سیم کارت شما نسل ۴ ایرانسل باشد. اگر از سیم کارت نسل ۳ ایرانسل استفاده می کنید، برای استفاده از خدمات نسل ۴ (۴G یا ۴٫۵G) باید سیم کارت خود را USIM کنید.

در گوشی های با سیستم عامل اندروید، برای اتصال به شبکه ۴٫۵G، باید در بخش Setting اقدام به فعال سازی گزینه Cat6 یا Carrier Aggregation کنید. اما در گوشی‌های با سیستم‌عامل IOS برای اتصال به شبکه ۴٫۵G نیاز به تنظیمات خاصی نبوده و به طور خودکار متصل می شود.

در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت سیم کارت ایرانسل در سیستم عامل اندروید و ios پرداختیم. اگر در خصوص این مقاله نظری دارید یا در اتصال به اینترنت در این اپراتور ناموفق بودید، سوالات خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

اگردر خصوص نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول سوال دارید، پیشنهاد می کنم این مقاله را نیز حتما بخوانید.

 

نوشته تنظیمات اینترنت ایرانسل اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1155/activating-internet-for-irancell/feed/ 0
تنظیمات اینترنت همراه اول https://www.kavoshweb.com/1187/activating-internet-for-mci/ https://www.kavoshweb.com/1187/activating-internet-for-mci/#respond Sun, 14 Jul 2019 17:30:45 +0000 http://www.kavoshweb.com/?p=1187 برای خیلی از کاربران تلفن همراه در ابتدای خرید گوشی هوشمند، نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول سوال است. در این مقاله قصد داریم به آموزش تنظیمات اینترنت همراه اول هم در سیستم عامل اندروید و هم IOS بپردازیم. پس اگر به تازگی سیم کارت همراه اول تهیه کرده اید و در خصوص نحوه تنظیمات اینترنت …

نوشته تنظیمات اینترنت همراه اول اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
تنظیمات اینترنت همراه اول

برای خیلی از کاربران تلفن همراه در ابتدای خرید گوشی هوشمند، نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول سوال است. در این مقاله قصد داریم به آموزش تنظیمات اینترنت همراه اول هم در سیستم عامل اندروید و هم IOS بپردازیم. پس اگر به تازگی سیم کارت همراه اول تهیه کرده اید و در خصوص نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول در گوشی خود سوال دارید در این مقاله تا آخر با ما همراه باشید.

(توجه کنید هر جای مقاله کلمات فارسی داخل پرانتز که بلافاصله بعد از کلمات انگلیسی ذکر شده برای حالتی است که زبان گوشی خود را در حالت فارسی قرار داده باشید).

دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول به صورت اتوماتیک (روش اول)

از یکی از ۳ روش زیر می توانید برای دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول و فعال سازی اینترنت اقدام کنید.

۱- از طریق ارسال پیام بدون متن به شماره ۸۰۸۸

۲- با وارد کردن کد دستوری #۲۳۱*۱۰*

۳- مراجعه به سامانه همراه من در سایت همراه اول و همچنین اپلیکیشن اندروید همراه من

در صورت انجام هر مراحل بالا و عدم دریافت تنظیمات اینترنت، نوع و مدل گوشی یا شماره سریال (IMEI) گوشی خود را به شماره ۸۰۰۸ پیامک کرده تا تنظیمات مربوطه را دریافت کنید. از طریق شماره گیری کد #۰۶#* میتوانید شماره سریال ۱۵ رقمی تلفن خود را دریافت کنید. (این شماره روی کارتن گوشی شما نیز درج شده است).

برای استفاده از اینترنت همراه اول، می توانید بسته به نیاز خود از طریق کد دستوری #۱۰۰*بسته مورد نظر خود را تهیه کنید. همچنین با مراجعه به سایت همراه اول میتوانید سرویس های مربوطه را مشاهده کنید. توصیه می شود برای استفاده از اینترنت همراه حتما بسته خرید کنید. چون تعرفه استفاده از اینترنت بدون فعال سازی بسته بسیار بالا است.  اگر سیم کارت شما دائمی باشد هزینه بسته مربوطه در صورتحساب بعدی شما لحاظ می شود.

 

تنظیمات اینترنت همراه اول به صورت دستی  (روش دوم)

اگر بعد از ارسال پیام و وارد کردن کد دستوری در اپراتور همراه اول، به هر دلیلی تنظیمات مربوطه را دریافت نکردید، باید به صورت دستی اقدام به فعال سازی اینترنت همراه اول کنید. در ادامه نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول به صورت دستی در سیستم عامل اندروید و ios بررسی خواهد شد.

۱- تنظیمات اینترنت همراه در اندروید

به منظور تنظیمات اینترنت در گوشی اندروید مراحل زیر را طی کنید

 • ابتدا از منوی اصلی به بخش Setting (تنظیمات) تلفن همراه خود بروید.
 • سپس گزینه Connection (اتصالات  را انتخاب می کنید. ( در نسخه های قبلی اندروید ممکن است به جای این گزینه، Wireless and network درج شذه باشد).
 • وارد بخش Mobile Networks (شبکه های تلفن همراه) شوید.
 • گزینه Access Point Names (دسترسی به نام نقاط) را انتخاب کنید.
 • از بخش بالا سمت راست گزینه Add را انتخاب کنید. (ممکن است بسته به مدل گوشی و نسخه اندروید، پس از ورود به بخش Access Point Names به جای Add، گزینه New APN باشد).
 • برای ساخت APN در قسمت MCI-Internet ، Name یا MCCI Internet  و  در قسمت mcinet ،APN را وارد و سایر بخش ها را خالی بگذارید.

تنظیمات اینترنت همراه اول

۲- تنظیمات اینترنت همراه در ios

برای تنظیمات اینترنت در سیستم عامل ios مراحل زیر را انجام دهید

 • ابتدا وارد بخش Setting گوشی خود شوید.
 • گزینه Cellular  را انتخاب نمایید.
 • به بخش Cellular Data option وارد شوید.
 • گزینه Cellular Data option را انتخاب کنید.
 • در قسمت mcinet ،APN را وارد کنید و بخش Username و Password را خالی بگذارید

 

( اگر در روش اول تنظیمات اینترنت برای اپراتور همراه اول  به صورت اتوماتیک انجام شد نیاز به طی مراحل روش ۲ نیست).

تنظیمات اینترنت همراه اول (تنظیمات سریع سیم کارت)

تنظیمات اینترنت همراه اول- تنظیم سیم کارت

پس از دریافت تنظیمات اینترنت همراه، در بخش Mobile Networks می توانید شبکه اینترنت را در هر یک از سیم کارت های خود انتخاب کنید. ( فرقی نمی کند از کدامیک از سه اپراتور مذکور استفاده می کنید). اگر یک سیم کارت را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید، سیم کارت دوم را نمی توانید در این حالت یا ۴G/3G قرار دهید و باید سیم کارت دوم را در حالت ۳G/2G قرار دهید. به عبارت دیگر می توانید سیم کارت ۱ را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید و سیم کارت ۲ را در حالت ۳G/2G و بالعکس.

تنظیمات اینترنت همراه اول (تنظیمات پیشرفته سیم کارت)

تنظیمات اینترنت همراه اول- تنظیمات پیشرفته سیم کارت

در بخش Setting (تنظیمات) گزینه Connection (اتصالات) یا Wireless and network (بی سیم و شبکه)  و سپس در بخش بعد گزینه SIM card manager  (مدیر سیم کارت) را انتخاب کنید. همانطور تصویر زیر، می توانید تنظیمات اینترنت همراه اول تلفن همراه خود را از این بخش انجام دهید. همچنین در بخش PREFERRED SIM CARD (سیم کارت برگزیده) می توانید مشخص کنید که تماس ها و پیامک ها به صورت پیش فرض روی کدام سیم کارت انجام شود.

بعد از انجام تنظیمات فوق، دیتا تلفن همراه خود را روشن کنید تا به اینترنت متصل شوید.

علامت  H ,3G و +H در کنار نشان سیم کارت در بالای صفحه نمایش مبین استفاده از اینترنت ۳G و علامت ۴G و LTE نشان دهنده استفاده از اینترنت نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) است.

برای اتصال به نسل چهارم شبکه تلفن همراه  ۴G ، LTE  و ۴٫۵G باید تلفن همراه شما قابلیت پشتیبانی از آن را داشته باشید. همچنین باید سیم کارت شما نسل ۴ همراه اول باشد.

در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت همراه اول در سیستم عامل اندروید پرداختیم. اگر در خصوص این مقاله نظری دارید یا در تنظیمات اینترنت همراه در گوشی ناموفق بودید، سوالات خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

اگر سیم کارت ایرانسل هم دارید، پیشنهاد می شود این مقاله را هم بخوانید:  تنظیمات اینترنت ایرانسل

نوشته تنظیمات اینترنت همراه اول اولین بار در کاوش وب. پدیدار شد.

]]>
https://www.kavoshweb.com/1187/activating-internet-for-mci/feed/ 0