جمعه , خرداد ۵ ۱۴۰۲
صفحه اصلی / شبکه های اجتماعی / دیلیت اکانت اینستاگرام (آموزش قدم به قدم حذف اینستاگرام)

دیلیت اکانت اینستاگرام (آموزش قدم به قدم حذف اینستاگرام)

دیلیت اکانت اینستاگرام

اگر قصد دیلیت اکانت اینستاگرام را دارید یا میخواهید به طور موقت اقدام به غیرفعال کردن اکانت (حذف موقت) اکانت اینستاگرام خود را دارید در این مقاله با ما همراه باشید. چون مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام و همچنین حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت جداگانه بیان شده است.

اینستاگرام یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی است که روز به روز تعداد مخاطبان آن در حال افزایش است. با توجه به ماهیت تصویری اینستاگرام و اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها در آن، در صورت زیاده روی، استفاده از این شبکه اجتماعی می تواند باعث هدر رفتن زمان زیادی از روز شود. از این رو ممکن است به دلایلی از قبیل اعتیاد زیاد، مشغله درسی و کاری یا دلایل شخصی دیگر قصد دیلیت اکانت اینستاگرام خود را داشته باشید.

اما توجه کنید اگر می خواهید فقط برای مدتی از اینستاگرام دور باشید و بعدا دوباره به اینستاگرام برگردید، حساب خود را به طور موقت غیر فعال کنید. در صورت غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام، اطلاعات حساب شما از قبیل پست های منتشره، لایک ها، کامنت ها و فالوورها حذف نخواهد شد.  در این صورت، اطلاعات کاربری شما غیر قابل دسترس و از دید کاربران مخفی خواهد شد و با وارد شدن به حساب کاربری خود، با حفظ تمام اطلاعات، اکانت شما دوباره فعال خواهد شد. در این مقاله به صورت جداگانه، به آموزش تصویری مراحل غیر فعال کردن و حذف اکانت اینستاگرام به طور دائم می پردازیم.

مراحل حذف موقت اکانت اینستاگرام (Disable Instagram Account)

مرحله ۱: از طریق لینک زیر با استفاده از مرورگر موبایل یا کامپیوتر وارد صفحه مربوط در سایت اینستاگرام شده و اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید.

 لینک ورود به صفحه اینستاگرام

مرحله 1 حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

مرحله ۲: مانند شکل زیر روی آیکون آدمک کلیک کنید.

مرحله 2 حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

مرحله ۳ : روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.

مرحله 3 حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

مرحله ۴: در پایین صفحه دکمه Temporarily disable my account را بزنید.

مرحله 4 حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

مرحله ۵: مانند تصویر زیر  در صفحه جدید در بخش ?Why are you disabling your account دلیل غیر فعال کردن اکانت خود را وارد کنید. پس از ذکر دلیل، کادر مربوط به وارد کردن پسورد حساب کاربری ظاهر می شود. در ادامه، با وارد کردن پسورد روی آیکون Temporarily disable account که فعال شده است کلیک کنید.

مرحله 5 حذف موقت اکانت اینستاگرام

مرحله ۶: در این مرحله به شما میگوید که اکانت خود را به طور موقت غیر فعال کرده اید، برای تایید گزینه Yes را بزنید.

مرحله 6 حذف موقت اکانت اینستاگرام

در ادامه این مقاله به ارائه مراحل حذف اکانت اینستاگرام می پردازیم.

نکات مهم قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام

  • وقتی حساب اینستاگرام خود را حذف میکنید، تمام اطلاعات درون پروفایل شما از قبیل، عکسها، ویدیوها، نظرات، پست ها و فالوورهای شما به طور دائم حذف خواهد شد و امکان بازیابی آن ها وجود ندارد.
  • پس از حذف اکانت خود، نمیتوانید دوباره با نام کاربری مشابه ثبت نام کنید یا این نام کاربری را به یک حساب دیگر اضافه کنید.
  • پس از حذف اکانت اینستاگرام، با ایمیلی که ثبت نام کرده بودید، نمی توانید اکانت دیگری بسازید. از این رو قبل از حذف، در صفحه کاربری خود، در قسمت Edit Profile، در بخش Private information، ایمیل خود را حذف کرده یا با یک ایمیل نامعتبر جایگزین کنید.
    بنابراین اگر اطلاعات موجود در اکانتی که قصد حذف آن را دارید برایتان مهم است و میخواهید با همان نام کاربری و ایمیل دوباره ثبت نام کنید به جای حذف دائم، مطابق با مراحل ذکر شده در بالا اکانت خود را غیر فعال کنید. در غیر این صورت مطابق دستورالعمل زیر اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود کنید.

مرحله ۱: ورود به صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام

شما نمیتوانید از داخل اپلیکیشن اقدام به حذف اکانت اینستاگرام کنید. برای این کار، به وسیله مرورگر موبایل یا کامپیوتر از طریق لینک زیر به صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام بروید.

لینک ورود به صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام

مرحله ۲: وارد کردن اطلاعات کاربری

همانند تصویر زیر، اگر از قبل به حساب کابری خود در اینستاگرام در وب وارد نشده اید، ابتدا باید اطلاعات کاربری اکانتی که قصد دارید حذف شود را وارد کنید. اگر قبلا در سایت اینستاگرام وارد  اکانت کاربری خود شده باشید، بدون نیاز به این مرحله مستقیم به مرحله ۳ هدایت می شوید.

مرحله 2 دیلیت اکانت اینستاگرام

 

مرحله ۳: ذکر دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام

در این مرحله مانند تصویر زیر در قسمت Why Are You Deleting Your Account از شما دلیل حذف اکانت کابری پرسیده میشود که می توانید از منوی موجود، یکی از گزینه ها را به دلخواه انتخاب کنید.

مرحله 3 دیلیت اکانت اینستاگرام

مرحله ۴: وارد کردن پسورد و تایید حذف اکانت اینستاگرام

بعد از وارد کردن دلیل شخصی برای حذف اکانت اینستاگرام، دو کادر مانند تصویر زیر ظاهر می شود در کادر اول، دوباره پسورد اکانت اینستاگرام خود را وارد کرده و در ادامه برای تایید روی گزینه Permanently delete my account کلیک کنید. اما توجه کنید همانطور که قبلا اشاره شد و در بالای کادر نیز توضیح داده قبل از کلیک روی این گزینه از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید. چون در این صورت، تمام اطلاعات کاربری شما به صورت دائم حذف شده و امکان بازیابی آن ها نخواهد بود.

مرحله 4 دیلیت اکانت اینستاگراممرحله ۵: تایید نهایی

در مرحله آخر یک پنجره پاپ آپ مانند تصویر زیر ظاهر می شودکه  از شما سوال می شود آیا از حذف اکانت اینستاگرام خود اطمینان دارید.  با کلیک روی گزینه OK اکانت شما به طور دائم حذف خواهد شد. اگر در لحظه آخر از تصمیم خود صرف نظر کردید روی گزینه cancel کلیک کنید.

مرحله 5 دیلیت اکانت اینستاگرام

پیشنهاد می کنم این مقاله را نیز بخوانید: دیلیت اکانت تلگرام (آموزش تصویری در ۷ مرحله)

در این مقاله به صورت تصویری به بررسی مراحل غیر فعال کردن (حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت) و همچنین دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف اکانت اینستارام به صورت دائم) پرداختیم. در صورت هر گونه داشتن سوال یا مشکل در انجام حذف اکانت خود در بخش نظرات اعلام بفرمایید تا در اسرع وقت  موارد مربوطه را پاسخگو باشیم.

درباره mreza_dm2004

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.