دوشنبه , آبان ۶ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آموزش / موبایل / رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store

رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store

 

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای کاربران اندروید رخ دهد مشکل دانلود برنامه از google play store است. اگر دنبال رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

برای رفع مشکلات دانلود و نصب برنامه از google play store مراحل زیر را امتحان کنید. این مراحل احتمالا مشکل شما را در نصب برنامه  حل خواهند کرد

 • شما نمی توانید برنامه ها یا بازی ها را از Google Play Store آپلود یا نصب کنید
 • شما نمی توانید موسیقی ، فیلم ، برنامه های تلویزیونی یا سایر محتوای Google Play Store را آپلود کنید.
 • برنامه Google Play Store باز یا آپلود نمی شود ، یا در حین کار متوقف می شود.
 •   Google Play Store در حال آپلود و به روزرسانی برنامه گیر کرده و عملیات مورد نظر به پایان نمی رسد.

مراحل رفع مشکل دانلود از google play store

در اینجا به ذکر مهم ترین مراحل برای رفع مشکل دانلود از google play store می پردازیم. برای نتیجه گیری سریعتر در این خصوص، پیشنهاد می شود مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام داده و چک کنید.

مرحله ۱: اطمینان از سرعت اینترنت مناسب برای جلوگیری از مشکل دانلود از google play store

ابتدا مطمئن شوید که اتصال به اینترنت wifi یا داده تلفن همراه شما در حد مطلوب باشد. بهتر است در صورت امکان به شبکه Wi-Fi وصل شوید. اگر به Wi-Fi دسترسی ندارید ، مطمئن شوید که یک اتصال داده همراه قوی برای موبایل دارید. سپس آپلود و دانلود برنامه مورد نظر خود را امتحان کنید.

 

مرحله ۲: برای رفع مشکل دانلود از google play store، حافظه cashe و data آن را پاک کنید

بسیاری از مواقع پاک کردن حافظه نهان (cashe) می تواند مشکل دانلود و نصب برنامه از google play store را رفع کند. این کار، به منزله استارت مجدد برنامه تلقی می شود و می تواند به رفع مشکلات کمک کند.

 1. به بخش تنظیمات (Settings) دستگاه خود بروید .
 2. سپس روی برنامه ها (Apps) ضربه بزنید (در این بخش همه برنامه های نصب شده در تلفن همراه خود را می توانید مشاهده کنید)
 3. از بخش برنامه ها google play store  را انتخاب کنیدGoogle Play .
 4. روی محل ذخیره (Storage) ضربه بزنید .
 5. سپس در این بخش پاک کردن حافظه نهان (clear cashe) را لمس کنید.
 6. google play store را باز کنید و دانلود برنامه مورد نظر خود را دوباره تست کنید.

اگر مشکل نصب و دانلود از google play store بعد از پاک کردن حافظه cashe پابرجا بود، در بخش محل ذخیره (Storage) پاک کردن اطلاعات (clear data) را انتخاب کنید.

مرحله ۳: رفع مشکل دانلود از google play store با پاکسازی حافظه پنهان و اطلاعات google play services

اگر همچنان مشکل برقرار بود بعد از پاکسازی google play store، در مرحله بعد اقدام به پاک کردن حافظه پنهان (caclear she) و اطلاعات (clear data) در برنامه google play services  کنید. روند کار دقیقا همانند مراحل ذکر شده در مرحله قبل است.

مرحله ۴: نصب آخرین نسخه goolge play store

بعضی اوقات ممکن است google play store شما بنا به دلایلی  به صورت خودکار آپدیت نشود. در این صورت با آپدیت آن می توانید مشکل دانلود و نصب برنامه در play store را حل کنید.

مرحله ۵: رفع مشکل دانلود از google play store با غیر فعال کردن ابزارهای تغییر ip

گاهی اوقات ممکن است متصل بودن یک ابزار تغییر ip به خصوص ابزارهای اشتراکی منجر به بروز مشکل در دانلود و نصب برنامه از google play store  می شود. بنابراین اگر در گوشی خود VPN فعال است، آن را غیر فعال کنید و دوباره وارد play store  شوید

مرحله ۶: چک کردن تنظیمات دانلود منیجر

به بخش تنظیمات (Settings) موبایل خود وارد شده و از آن جا وارد برنامه ها ( Apps ) شوید که در نسخه های قدیمی اندروید گزینه Application manager به جای Apps به کار رفته است.سپس آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت چپ را لمس کرده و وارد بخش نمایش برنامه های سیستم (show system apps) شوید. ( همان طور که مستحضر هستید اگر زبان گوشی شما انگلیسی باشد جای منوها جا به جا می شود و آیکون سه نقطه در قسمت بالا سمت راست قابل مشاهده خواهد بود)

چک کنید که برنامه download manager فعال (enable) باشد. در این حالت گزینه disable نمایش داده می شود. به منظور خاموش کردن برنامه، گزینه force stop را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، هیچگونه اطلاعاتی در گوشی شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

مرحله ۷ : چک کردن تنظیمات تاریخ و زمان

از بخش تنظیمات (settings) وارد قسمت مدیریت عمومی (General Management) شوید و از آنجا تاریخ و ساعت  (Date and Time) را لمس کنید. ( در نسخه های قدیمی اندروید بخش تاریخ و زمان در منوی اصلی تنظیمات قابل مشاهده است). در این بخش چک کنید که زمان و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شده باشد.

 

مرحله ۸: چک کردن فضای خالی دستگاه

از بخش تنظیمات (Settings) وارد قسمت سرویس و نگهداری دستگاه (Device maintenance) شده و فضای خالی دستگاه را چک کنید. اگر گزینه اکنون بهینه شود (optimize now) برای شما در کادر آبی به نمایش درآمد آنرا لمس کنید تا به صورت خودکار فضای دسترسی شما را با پاک کردن فضای اشغال شده اضافی توسط سیستم افزایش دهد که البته این قابلیت در نسخه اندروید ۷ به بعد وجود دارد. اگر فضای قابل دسترس (available space) گوشی شما کمتر از ۱GB است، فضای اضافی را پاک کنید.

مرحله ۹: برای رفع مشکل دانلود از google play store اکانت گوگل را پاک و دوباره نصب کنید

برای این منظور به بخش تنظیمات (settings) رفته و از آنجا وارد فضای ابری  و حساب ها (cloud and account) شوید و پس از ورود به بخش حساب ها (Accounts)  اکانت گوگل (جیمیل) که قبلا اضافه کرده بود را انتخاب کرده و در بخش پایین اکانت  کادر آبی رنگ گزینه حذف حساب (remove account) را لمس کنید. سپس از بخش حساب ها (Accounts) به انتهای لیست رفته و گزینه افزودن حساب( add account) را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب google، اکانت گوگل (جدید) را به لیست حساب ها اضافه کنید.

مرحله ۱۰: برنامه های مرتبط را فعال کنید

از بخش تنظیمات (settings) گوشی خود وارد  برنامه ها (apps) شده و سپس از با لمس آیکون سه نقاطه در بخش بالا سمت راست گزینه Show System Apps را انتخاب نمایید.سپس با انتخاب all apps آن را به disabled تغییر دهید تا با مشاهده لیست برنامه های غیر فعال اطمینان حاصل کنید که هیچ برنامه مرتبط با google play service غیر فعال نیست.

مرحله ۱۱: حذف به روز رسانی ها

یک دیگر از روش های رفع مشکل دانلود و نصب برنامه از goole play store حذف به روز رسانی های موجود در برنامه است. بدین منظور از بخش تنظیمات (settings) گوشی خود وارد برنامه ها (apps) شده و از بین برنامه google play store را انتخاب کنید. پس از ورود به تنظیمات برنامه، پاک کردن به روز رسانی (unistall update) را لمس کنید

مرحله ۱۲: برای رفع مشکل نصب برنامه از google play store دستگاه خود را ریست کنید

اگر بعد از پاک کردن حافظه پنهان و داده های برنامه هنوز مشکل پابرجاست و نمی توانید برنامه یا بازی از google play store دانلود و نصب کنید ، دستگاه خود را ریست کنید.

 1. دکمه روشن / خاموش (power) را فشار داده و نگه دارید تا منو ظاهر شود.
 2.   در پنجره جدید گزینه خاموش (power off) یا راه اندازی مجدد (restart) را انتخاب کنید.
 3. در صورت لزوم ، دکمه power را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه شما دوباره روشن شود.

مرحله ۱۳: بازگردانی به تنظیمات کارخانه

اگر همچنان مشکل شما پابرجاست دستگاه خود را factory reset کرده و به تنظیمات کارخانه برگردانید. فقط توجه کنید قبل از انجام این کار از اطلاعات داخل حافظه گوشی خود یک back up تهیه کنید. چون در صورت factory reset تمام اطلاعات گوشی شما پاک خواهد شد

مرحله ۱۴: فلش کردن گوشی

اگر مراحل بالا را به ترتیب چک کرده و نتیجه نگرفتید در مرحله آخر برای رفع مشکل دانلود برنامه از google play store باید گوشی خود را فلش کنید

 

جمع بندی مراحل رفع مشکل دانلود از google play store

در این مقاله سعی کردیم به آموزش رفع مشکل دانلود از google play store بپردازیم. اگر با انجام روش های ذکر شده در این مقاله به نتیجه نرسیدید حتما در بخش دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا نتوانیم شما را در امر رفع مشکل دانلود از google play store راهنمایی کنیم.

 

درباره mreza_dm2004

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.