دوشنبه , آبان ۶ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / شبکه های اجتماعی / عوامل بلاک در اینستاگرام و آموزش نحوه رفع بلاک اینستاگرام

عوامل بلاک در اینستاگرام و آموزش نحوه رفع بلاک اینستاگرام

آموزش رفع بلاک اینستاگرام

اکنون این مقاله را می خوانید ، احتمالاً بلاک در اینستاگرام را تجربه کرده اید و نمی توانید مانند سایر کاربران فالو کنید، پستهای دیگران را لایک کنید یا درباره آنها نظر دهید. اگر چنین است ، هر زمان که می خواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید پیام“َAction Blockedکه معین بلاک شدن اینستاگرام شما است را مشاهده می کنید.
ممکن است این سوالات برای شما ایجاد شود که دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟ چگونه می توانید از بلاک در اینستاگرام جلوگیری کنید؟  و مهمتر از همه چگونه می توانید اقدام به رفع بلاک اینستاگرام کرده و با انجام اقداماتی حساب اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید؟ در اینجا ما به طور کامل پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد و به دو سوال اصلی پاسخ خواهیم داد:
 1. دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟
 2. روش های رفع بلاک در اینستاگرام چیست و چگونه می توانید حساب اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید؟
از این رو ، اگر برای این دو سوال اساسی به دنبال پاسخ مناسب هستید ، پیشنهاد می کنم در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل بلاک در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در بسیاری موارد سفت و سخت است. به خصوص هنگامی که معتقد است که یک حساب کاربری اسپم شده است (یعنی انتشار اطلاعات بی فایده ، ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا حتی ایجاد حساب های جعلی). آنقدر سفت و سخت است که حتی اکانت هایی  که شبیه اسپم ها هستند را بلاک کرده و انجام فعالیت های به خصوص توسط آن ها را منع می کند. محدودیت های به وجود آمده بعد از بلاک اینستاگرام، شامل محدود کردن دسترسی کاربر برای انجام کارهایی مانند “گذاشتن کامنت زیر پست” ، “لایک کردن و “فالو کردن سایر کاربران” است. بنابراین قانون مهم در اینجا جلوگیری از فعالیت های زیاد برای بدست آوردن فالوور جدید و ارسال پیام های زیاد است که ممکن است سایر کاربران را آزار دهد.
توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور خودکار متخلفانی که اقدامات خلاف قوانین اینستاگرام انجام می دهند را مشاهده می کند. بنابراین ، گاهی اوقات حساب شما را برای یک اشتباه جزئی یا غیر عمدی ممنوع بلاک می شود. بدترین قسمت ماجرا این است که هیچ راهی برای کشف دلیل بلاک اکانت اینستاگرام شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می دهد و نه دلایل را برای کاربران خود توضیح می دهد.
بنابراین همانطور که می بینید ، یک اشتباه کوچک ممکن است منجر به بلاک در اینستاگرام شما شود بدون اینکه دلیل آن را بدانید! اما نگران نباشید! در این مقاله ، در مورد دلایل مختلف بلاک شدن و همچنین روش های خارج شدن از بلاک اکانت شما صحبت خواهیم کرد.

دلایل بلاک شدن اینستاگرام شما چیست؟

اول ، اجازه دهید نگاهی دقیق به دلایلی که اینستاگرام ممکن است شما را بلاک کند ، داشته باشیم. با خواندن این دلایل می توانید از بلاک شدن جلوگیری کنید و مطمئن باشید که دیگر هیچ مشکلی از این نوع ممکن نیست برای اکانت شما رخ دهد. اگر اکانت اینستاگرام شما قبلاً بلاک شده است ، دلیل زیر را پیدا کنید و به قسمت بعدی بروید تا اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید.
 1. برای جلوگیری از بلاک در ایستاگرام پست های کافی در اکانت خود انتشار دهید

شاید اخیراً یک اکانت کاربری ایجاد کرده اید ، اما اکنون نمی توانید یک پست را لایک کنید یا در مورد آن کامنت بگذارید. دلیل این امر اینست که اینستاگرام شما را یک کاربر جعلی قلمداد می کند زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین ، حتماً تعدادی عکس را در پروفایل خود منتشر کنید. ۱۰ پست ممکن است برای شروع خوب باشد. البته توجه داشته باشید که همه آنها را همزمان انتشار ندهید، بلکه می توانید روزی ۱ الی ۲ پست منتشر کنید.
 1. اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید تا از بلاک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید

آیا هنوز اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نکرده اید؟  آیا حساب شما عکس پروفایل یا بیوگرافی ندارد؟ در این صورت، اینستاگرام ممکن است حساب شما را به عنوان کاربر جعلی در نظر بگیرد و آن را بلاک کند. برای اینکه حساب کاربری اینستاگرام شما در اسرع وقت بلاک نشود، باید اطلاعات موجود در پروفایل خود را تکمیل کنید.
 1. انتشار پست های زیاد در یک زمان منجر به مسدود شدن اینستاگرام شما می شود

آیا به طور پیاپی پست منتشرمی کنید؟ این عامل ممکن است دلیل بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما باشد. اینستاگرام اکانت هایی که تعداد زیادی پست در زمان محدود انتشار می دهند را به عنوان اسپم شناسایی کرده  و ممکن است آنها را بلاک کند. یک راه حل ساده این است که برنامه ای منظم برای ارسال پست داشته باشید و از ارسال بیش از حد در بازه زمانی محدود خودداری کنید.
 1. پست های زیادی را در یک زمان معین لایک نکنید

همچنین  لایک بیش از حد پست های اینستاگرام در یک بازه زمانی ممکن است منجر به بلاک شدن اینستاگرام شما شود. اینستاگرام این عمل را نیز به عنوان اسپم تلقی می کند زیرا بسیاری از افراد دوست دارند هرچه بیشتر پست بگذارند تا مردم به آنها توجه کنند. طبق قوانین اینستاگرام ، شما مجاز هستید حداکثر در یک ساعت ۶۰ پست را لایک کنید . ما به شدت توصیه می کنیم این قانون را رعایت کنید. چون در صورت لایک بیش از این تعداد احتمال بلاک شدن اکانت شما وجود دارد.
 1. فالو کردن تعداد زیاد اکانت منجر به بلاک در اینستاگرام می شود

فالو کردن بیش از حد نیز به عنوان فعالیت اسپم توسط اینستاگرام در نظر گرفته می شود. اگر اخیراً افراد زیادی را فالو کرده اید ، ممکن است این دلیلی برای بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما باشد. از این پس بیش از ۲۰ نفر را در یک ساعت دنبال نکنید. همچنین توجه داشته باشید که می توانید حداکثر ۷۵۰۰ نفر را دنبال کنید؛ بنابراین ، در فالو کردن کاربران دیگر عجله نکنید.
 1. استفاده از محتوای تکراری منجر به مسدود شدن اینستاگرام شما خواهد شد

اگر از پست ها، ایموجی ها و نظرات تکراری استفاده می کنید ، اینستاگرام به محض فهمیدن شما را بلاک می کند و به شما اجازه انتشار پست یا گذاشتن کامنت نمی دهد.
طبق گفته سایر کاربرانی که تجربه مشابهی داشته اند ، اگر پیام “Action Blocked را دریافت کرده باشید ، ممکن است اینستاگرام شما را برای چند ساعت تا حتی دو هفته مسدود کند.
 1. کاربران دیگر را بیش از حد منشن (mention) نکنید از بلاک در اینستاگرام جلوگیری کنید

دلیل دیگری که ممکن است باعث بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما شود، منشن کردن بیش از حد است. سایر کاربران را در پست ها و کامنت های خود بیش از حد منشن نکنید.باز هم ، این یک موضوع تکرار و استفاده بیش از حد است. این امر به ویژه هنگامی مهم است که شما به افرادی که در لیست “دنبال کنندگان” شما نیستند، اشاره کنید . اگر می خواهید حساب خود را ایمن نگه دارید ، از انجام این کار تا حد ممکن خودداری کنید. (اگر با مفهوم منشن آشنایی ندارید لازم است بدانید که منظور از منشن کردن استفاده از @ قبل از یوزر نیم یک اکانت در پست ها و کامنت ها می باشد)
 1. جلوگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام با استفاده مناسب از ربات های اینستاگرام 

همان طور که مطلع هستید ربات هایی وجود دارند که اقدام به فالو می کند، پست های دیگران را لایک کرده و به نمایندگی از شما زیر پست آن ها  کامنت می گذارد . اگرچه این ربات ها در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما بسیار مؤثر هستند ، بهتر است از آنها به درستی استفاده کنید. شما باید در استفاده از آنها احتیاط کنید.
برای اینکه مطمئن باشید اینستاگرام شما را به دلیل استفاده از رباتها بلاک نمی کند ، باید به دو نکته توجه کنید. اول ، هنگامی که شما یک ربات را اجرا می کنید ، فعالیت های خود را محدود کنید (برای مثال ، ۱۵ یا ۲۰ لایک برای یک زمان معین به نظر می رسد). ثانیا ، یک ربات را انتخاب کنید که کارهای مختلفی مانند یک شخص واقعی انجام دهد.
 1. به قوانین اینستاگرام توجه کنید تا از مسدود شدن اینستاگرام در امان باشید

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل دیگری برای مسدود شدن است. راهنمای اینستاگرامرا بخوانید تا مطمئن شوید که فعالیت های شما خلاف قوانین آنها نیست.

        ۱۰٫ بلاک شدن اینستاگرام از طریق  Report شدن توسط چندین اکانت

یکی دیگر از مواردی که منجر به بلاک اینستاگرام شما می شود گزارش تخلف دسته جمعی عده ای از کاربران به اینستاگرام است. Report یا به عبارتی گزارش تخلف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله انتشار پست های جنجالی و نامناسب، توهین به شخصیت ها و جاری نمودن الفاظ رکیک، انتشار محتوای خلاف ذائقه مردم و عرف جامعه و هر گونه پستی که اذهان عمومی را جریحه دار کند. البته در مواردی هم عده ای که با یک کاربر به هر دلیلی مخالف هستند  با تشکیل گروه هایی اقدام به Reprt یک اکانت می کنند.

 

        ۱۱٫ ورود به اکانت کاربری با ip های مختلف یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

اگر قبل از تایید دو مرحله ای اینستاگرام، به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید این اقدام منجر به بلاک اکانت شما می شود. استفاده از ابزار های تغییر ip و ورود به اکانت با سیستم های مختلف باعث بلاک شدن اکانت شما خواهد شد. البته اینستاگرام این اقدام را به این منظور انجام می دهد که ورود به اکانت از طریق ip های مختلف را به منزله هک اکانت شما تلقی می کند.

برای رفع بلاک اینستاگرام و خارج شدن از بلاک در اینستاگرام چه اقدامی باید کرد؟

هنگامی که اینستاگرام شما را بلاک می کند ،  ۳ ساعت تا ۴ هفته زمان لازم است تا اکانت شما از حالت بلاک خارج شود. بله ، خیلی طولانی است ، بنابراین برای جلوگیری از بلاک، قوانین فوق را رعایت کنید. اما ، چگونه می توانید روند رفع بلاک اکانت کاربری خود را سریعتر انجام دهید؟ برای این کار ، باید یک درخواست به اینستاگرام ارسال کنید تا دوباره اکانت شما را بررسی کند.  در ادامه قصد داریم روشهایی برای ارتباط با اینستاگرام ارائه دهیم.
 1. ارسال درخواست هنگام مشاهده پیام بلاک در اینستاگرام (Action Blocked) 

همانطور که گفتیم ، اگر پیامی را با عنوان Action Blocked” دریافت کنید ، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی با این پیغام مواجه شدید  برای اطلاع از اشتباه پیش آمده ،“Tell usرا فشار دهید .
اینستاگرام پس از فشردن “Tell Us ” احتمالاً از طریق ایمیل شما می خواهد که اطلاعات امنیتی را تکمیل کنید و سپس از شما می خواهد که عکس شخصی خود را ارسال کنید تا مطمئن شوید کاربر واقعی هستید. بعد از ارسال عکس به اینستاگرام ، اکانت شما بعد از چند روز فعال می شود.
 1. درخواست رفع بلاک اینستاگرام را از طریق تنظیمات اینستاگرام صادر کنید

دکمه“Settingرادر پروفایل کاربری اینستاگرام خود فشار دهید (در صفحه پروفایل کاربری، رو به روی نام کاربری خود در منوی بالا سمت راست  قسمت ≡ را لمس کنید و پس از آن در پایین صفحه وارد بخش Setting شوید  ) ، سپس وارد بخش Help شده  و “Report a problem” را فشار دهید . در اینجا می توانید مشکلات مختلفی که برای اکانت شما رخ داده را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه های موجود ، “Report a problem ” را فشار دهید . اکنون مشکل به وجود آمده برای اکانتتان را به اینستاگرام گزارش دهید.

روش های دیگر برای رفع بلاک در اینستاگرام 

 1. Bio  اینستاگرام خود را ویرایش کنید
 2. اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود unistall کرده و  دوباره نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام ، باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 3. تا ۷۲ ساعت هیچ اقدامی اعم از فالو، آنفالو، لایک، کامنت در اینستاگرام انجام ندهید. اصلا برای اینکه خیالتان راحت شود تا ۷۲ ساعت از حساب کاربری خود خارج شوید (log out کنید). و سرانجام ، برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام صبور باشید. اینستاگرام خودش بعد از مدتی شما را از حالت بلاک خارج می کند.

جمع بندی دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

در نگاه کلی هر فعالیتی که با سرعت بالا و غیر معمول انجام پذیرد باعث بلاک شدن اینستاگرام شما خواهد شد. حال این فعالیت می تواند شما لایک کردن، فالو یا آنفالو کردن، کامنت، انتشار پست ها یا ارسال دایرکت به صورت متوالی باشد. از دیگر موارد ذکر شده که منجر به بلاک اینستاگرام شما می شود می توان به ارسال کامنت تکراری برای عده زیاد، استفاده نادرست از ربات های افزایش فالور و لایک، انتشار محتوا بر خلاف قوانین اینستاگرام، عدم رعایت قانون کپی رایت، ریپورت توسط عده ای از کاربران و تغییر ip به صورت متمادی در هنگام ورود به اکانت کاربری اشاره کرد.

ما تمام مواردی که می تواند منجر به بلاک شدن اینستاگرام شما می شود را برایتان لیست کردیم و همچنین راه حلهایی ارائه دادیم تا سریعتر منجر به رفع بلاک در اینستاگرام شما شود. امیدواریم که موارد ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد .لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با این مقاله با ما در میان بگذارید. همچنین  اگر سوالی  درباره علت بلاک یا در روند رفع بلاک در اینستاگرام دارید در بخش دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا پاسخگوی شما باشیم.

درباره mreza_dm2004

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.