یکشنبه , آبان ۵ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آموزش / موبایل / اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با سه روش کاربردی

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با سه روش کاربردی

بسیاری از مواقع پیش می آید  که شبکه ADSL در دسترس نیست یا به هر دلیلی قطع است و شما نیاز فوری دارید که از طریق کامپیوتر یا لب تاپ به اینترنت متصل شوید. اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در این مواقع کارآمدترین روش است که می توان با استفاده از اینترنت گوشی ،در کامپیوتر و لب تاپ به اینترنت متصل شوید. در این مقاله قصد داریم روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر را با هم بررسی کنیم. اگر می خواهید با جزئیات نحوه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لب تاپ آشنا شوید پیشنهاد می کنم در این مقاله حتما با ما همراه باشید.

روش های اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

عمدتا سه روش برای اتصال اینترنت گوشی به کامپوتر وجود دارد که در ادامه به تشریح این روش ها می پردازیم.

 

۱- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB

این روش متداول ترین و ساده ترین روش اشتراک گذاری اینترنت گوشی با کامپیوتر است. برای این کار به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا از منوی اصلی خود، به بخش Setting (تنظیمات) بروید.

 

 • سپس وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.

 

 • در ادامه به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید به بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) بروید.

 

 • سپس گزینه USB tethering (اتصال USB) را فعال کنید تا آیکون کناری آن به رنگ آبی شود.

به طور خلاصه مسیر زیر را برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر طی کنید.

 

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating USB tethering

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB

دسترسی سریع برای اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی با کامپیوتر با کابل USB

برای دسترسی آسان به منظور اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از بخش Setting عبارت tethering را جستجو کرده و به USB tehering وارد شوید.

دسترسی سریع برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

پس از فعال کردن گزینه USB tehering در کامپیوتر یا لب تاپ به طور خودکار به اینترنت متصل خواهید شد. برای مشاهده این اتصال، مسیر زیر را طی کنید.

 

Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\change adapter settings

کانکشن با اتصال از طریق Remote NDIS based Internet sharing Device نمایانگر اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل USB است.

۲- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

اگر به کابل USB دسترسی ندارید، می توانید برای اتصال به اینترنت از این روش استفاده کنید که البته نسبت به روش قبل طولانی تر است. با استفاده از این روش به وسیله بلوتوث می توانید با دستگاه هایی که قابلیت بلوتوث دارند اعم از موبایل ، کامپیوتر و لب تاپ جفت شده و اتصال اینترنت تلفن خود را با آن ها اشتراک بگذارید.اگر قبلا دستگاهی با تلفن شما برای اتصال جفت شده، می توانید آن را از لیست دستگاه های متصل شده انتخاب کرده و دوباره اینترنت را برای آن به اشتراک بگذارید.

اگر لب تاپ دارید نیاز به تجهیز اضافی نیست، اما در صورت اتصال به اینترنت در کامپیوتر رومیزی با این روش نیاز به دانگل بلوتوث دارید که از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل می شود. این دانگل ها همانند فلش مموری، به محض اتصال به پورت USB در کامپیوتر قابل شناسایی بوده و در پایین صفحه دسکتاپ در سمت راست (قسمت Taskbar) آیکون بلوتوث را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات گوشی برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

برای اتصال به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

 •  ابتدا بلوتوث لب تاپ خود را روشن کنید یا اگر از کامپیوتر رومیزی استفاده می کنید دانگل بلوتوث را به آن وصل کنید.
 • از منوی اصلی خود، به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود بروید.

 

 • وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.

 

 • سپس به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید باید وارد بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) شوید.
 • سپس گزینه Bluetooth tethering (اشتراک گذاری اینترنت با بلوتوث) را فعال کنید تا آیکون کناری آن روشن شود.

به طور کلی برای فعال کردن اتصال بلوتوث در گوشی مسیر زیر را طی کنید.

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating Bluetooth tethering

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

دسترسی سریع برای فعال کردن اتصال بلوتوث

با جستجوی Bluetooth در بخش Setting و سپس انتخاب و فعال کردن Bluetooth tethering تنظیمات گوشی برای اتصال به اینترنت را انجام دهید.

تنظیمات کامپیوتر برای اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی از طریق بلوتوث

پس از فعال کردن اتصال بلوتوث در تلفن همراه نوبت به انجام تنظیمات بلوتوث در کامپیوتر و اشتراک گذاری اینترنت می رسد.

به منظور تنظیمات در ویندوز ۱۰، ابتدا از منوی Start ، وارد بخش Setting شوید (برای راحتی Setting را جست و جو کنید). سپس به  بخش Device رفته و در ادامه روی Bluetooth کلیک نمایید.

Start> Setting> Device> Bluetooth

همانند تصویر زیر آیکون گوشی در بخش بلوتوث قابل نمایش است که با کلیک بر روی آن می توانید با آن جفت شوید.

تنظیمات کامپیوتر برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

با جستجوی Device and Printer در منوی Start، به کنترل پنل هدایت می شوید که در بخش Device، تلفنی که متصل کرده اید قابل نمایش است.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث

بعد از جفت شدن بلوتوث گوشی با کامپیوتر، با جستجوی Network Connection از منوی start به بخش کانکشن های شبکه هدایت می شوید که آیکون بلوتوث به آن اضافه شده که می توانید آنرا فعال یا غیر فعال کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با تنظیمات بلوتوث

۳- اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

اتصال از طریق وای فای سومین روش اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر است. با استفاده از این روش، گوشی شما مانند یک مودم بیسیم عمل کرده و تمام دستگاه هایی که قابلیت اتصال با وای فای دارند اعم از گوشی، لب تاپ و کامپیوتر توانایی اتصال به اینترنت از طریق وای فای را دارند. البته برای اتصال کامپیوتر رومیزی به وای فای، باید کامپیوتر شما مجهز به کارت شبکه وایرلس باشد که کارت های مذکور  در انواع مختلف اعم از پرتابل ( وصل به پورت USB) و قابل نصب روی مادر برد موجود است.

 • ابتدا به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود وارد شوید.

 

 • وارد بخش Connection (اتصالات) شوید. در نسخه های قبلی اندروید به جای این گزینه، در بخش Wireless & Network  (اتصالات و شبکه) وارد more (بیشتر) شوید که در اندروید ۵ به بالا گزینه more حذف شده است.
 • سپس به قسمت Mobile Hotspot and Tethering (اینترنت و نقطه اتصال همراه) بروید. در نسخه های قبلی اندروید باید وارد بخش tethering & portable Hotspot (اتصال با واسطه و نقطه اتصال تلفن همراه) شوید.
 • سپس گزینه Mobile Hotspot (نقطه اتصال همراه)  را فعال کنید تا آیکون کناری آن روشن شود.

برای فعال کردن نقطه اتصال همراه به طور خلاصه مراحل زیر را طی کنید.

 Settings > Connection (Network & internet) > Hotspot & tethering (tethering & portable wifi Hotspot)> activating Mobile Hotspot

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

 • سپس آیکون Mobile Hotspot را نگه دارید تا به بخش تنظیمات مربوطه وارد شوید. نام دلخواه برای Hotspot خود اتخاد کنید. همچنین می توانید یک رمز ۸ رقمی برای اتصال مربوطه قرار دهید که البته پیشنهاد می شود حتما این کار را کنید. چون اگر بدون رمز باشد، به محض فعال کردن Mobile Hotspot تمامی دستگاه هایی محدوده شما می توانند از اینترنت گوشی شما استفاده کنند.

 

تنظیمات اتصال اینترنتی گوشی به کامپیوتر از طریق وای فای

تنظیمات کامپیوتر برای اشتراک گذاری اینترنت گوشی

 •  بعد از فعال کردن  Mobile Hotspot گوشی خود، وای فای کامپیوتر یا لب تاپ را روشن کنید و شبکه گوشی (نام Hotspot) خود را از Taskbar دسکتاپ پیدا کرده و طبق تصویر زیر با وارد کردن رمز اتصال گوشی از طریق وای فای به اینترنت گوشی متصل شوید.

 

در این مقاله به آموزش سه روش اساسی برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر پرداخته شد. امید است این مقاله برای کاربران عزیز مفید واقع باشد. اگر سوال یا مشکلی در خصوص نحوه اتصال به اینترنت در هر یک از روش های ذکر شده دارید در بخش نظرات اعلام کنید تا هر چه سریعتر به آن پاسخ داده شود.

درباره mreza_dm2004

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.