دوشنبه , آبان ۶ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / آموزش / موبایل / تنظیمات اینترنت ایرانسل

تنظیمات اینترنت ایرانسل

 

تنظیمات اینترنت ایرانسل

بسیاری از کابران تلفن همراه که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنند، دانستن تنظیمات اینترنت  ایرانسل حائز اهمیت است. در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و ios می پردازیم. پس اگر می خواهید با  نحوه تنظیمات اینترنت  ایرانسل در گوشی خود آشنا شوید در این مقاله تا آخر با ما همراه باشید.

(کلمات فارسی داخل پرانتز که بعد از کلمات انگلیسی آمده برای حالتی است که زبان گوشی شما را در حالت فارسی باشد).

 

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت اتوماتیک (روش ۱)

 

برای فعال سازی اینترنت سیم کارت ایرانسل به صورت اتوماتیک از یکی از روش های زیر می توانید استفاده کنید:

فعال سازی اینترنت با کد دستوری:

در این روش با شماره گیری  کد #۲*۴*۵۵۵*  پیامک مربوط به تنظیمات اینترنت گوشی را دریافت خواهید کرد. پس از پیام مربوطه، آن را ذخیره یا نصب کرده و اگر از شما رمز خواست، رمز “۱۲۳۴” را وارد کنید.

ورود به سایت ایرانسل:

به لینک زیر رفته و با طی کردن ۴ مراحل زیر، تنظیمات اینترنت خود را دریافت کنید .

ورود به صفحه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

۱- شماره ایرانسل مربوطه را که قصد فعال سازی اینترنت آن را دارید، وارد کرده و سپس دکمه ارسال را کلیک کنید.

۲- در صفحه جدید، شماره ایرانسل خود را به همراه کدی که به گوشی پیامک شده  وارد کنید.

۳- سپس تنظیمات ایرانسل را تیک زده و دکمه دریافت تنظینات را بزنید.

۴- مانند روش قبل(فعال سازی اینترنت با کد دستوری) پس از چند لحظه پیامکی مربوط به تنظیمات اینترنت گوشی را دریافت خواهید کرد. پیام مربوطه را ذخیره یا نصب کرده و اگر از شما رمز درخواست شد، رمز “۱۲۳۴” را وارد نمایید.

 

تنظیمات اینترنت به صورت دستی در ایرانسل  (روش ۲)

اگر بعد از  وارد کردن کد دستوری یا ورود به صفحه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ، به هر دلیلی تنظیمات مربوطه را دریافت نکردید، باید به صورت دستی اقدام به فعال سازی اینترنت کنید. در ادامه نحوه تنظیمات گوشی برای فعال سازی اینترنت در اندروید و ios بررسی خواهد شد.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

به منظور تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید مراحل زیر را طی کنید

 • ابتدا از منوی اصلی به بخش Setting (تنظیمات) گوشی خود بروید.
 • گزینه Connection (اتصالات)  را انتخاب می کنید. ( در نسخه های قبلی اندروید ممکن است به جای این گزینه، Wireless and network درج شذه باشد).
 • وارد بخش Mobile Networks (شبکه های تلفن همراه) شوید.
 • گزینه Access Point Names (دسترسی به نام نقاط) را انتخاب کنید.
 • از بخش بالا سمت راست گزینه Add را انتخاب کنید. (ممکن است بسته به مدل گوشی و نسخه اندروید، پس از ورود به بخش Access Point Names به جای Add، گزینه New APN باشد).
 • در قسمت Irancell-GPRS ، Name  و  در قسمت mtnirancell،APN را وارد و سایر بخش ها را خالی رها کنید.
 • بعد از set کردن Name , APN  گزینه Back  را بزنید تا به منوی قبلی برگردد. سپس APN جدیدی که ساختید را انتخاب نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در ios

 • گزینه Cellular  را انتخاب نمایید.
 • به بخش Cellular Data option وارد شوید.
 • وارد Cellular Data option بشوید.
 • در قسمت mtnirancell ،APN را وارد کنید و بخش Username و Password را خالی بگذارید

( اگر در روش اول تنظیمات اینترنت همراه برای اپراتور مورد نظر به صورت اتوماتیک انجام شد نیاز به طی مراحل روش ۲ نیست).

تنظیمات اینترنت ایرانسل (تنظیمات سریع سیم کارت)

پس از دریافت تنظیمات اینترنت همراه، در بخش Mobile Networks می توانید شبکه اینترنت را در هر یک از سیم کارت های خود انتخاب کنید. ( فرقی نمی کند از کدامیک از سه اپراتور مذکور استفاده می کنید). اگر یک سیم کارت را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید، سیم کارت دوم را نمی توانید در این حالت یا ۴G/3G قرار دهید و باید سیم کارت دوم را در حالت ۳G/2G قرار دهید. به عبارت دیگر می توانید سیم کارت ۱ را در حالت LTE/3G/2G قرار دهید و سیم کارت ۲ را در حالت ۳G/2G و بالعکس.

تنظیمات اینترنت ایرانسل (تنظیمات پیشرفته سیم کارت)

در بخش Setting (تنظیمات) گزینه Connection (اتصالات) یا Wireless and network (بی سیم و شبکه)  و سپس در بخش بعد گزینه SIM card manager  (مدیر سیم کارت) را انتخاب کنید. همانطور تصویر زیر، می توانید تنظیمات اینترنت ایرانسل  تلفن همراه خود را از این بخش انجام دهید. همچنین در بخش PREFERRED SIM CARD (سیم کارت برگزیده) می توانید مشخص کنید که تماس ها و پیامک ها به صورت پیش فرض روی کدام سیم کارت انجام شود.

خرید بسته اینترنت

بعد از انجام تنظیمات بالا با روشن کردن دیتای گوشی دسترسی به اینترنت برای شما فراهم می شود. اما قبل از هر چیز از طریق نصب اپلیکیشن ایرانسل من یا کد دستوری #۵۵۵* می توانید بسته به نیاز اقدام به خرید بسته اینترنتی مورد نظر خود کنید. در سیستم عامل اندروید، می توانید از طریق کافه بازار و در سیستم عامل IOS نیز از طریق Sibapp  می توانید این اپلیکیشن را دریافت کنید.

علامت  H ,3G و +H در کنار نشان سیم کارت در بالای صفحه نمایش مبین استفاده از اینترنت ۳G و علامت ۴G و LTE نشان دهنده استفاده از اینترنت نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) است.

برای اتصال به نسل چهارم شبکه تلفن همراه  ۴G ، LTE  و ۴٫۵G باید تلفن همراه شما قابلیت پشتیبانی از آن را داشته باشید. همچنین باید سیم کارت شما نسل ۴ ایرانسل باشد. اگر از سیم کارت نسل ۳ ایرانسل استفاده می کنید، برای استفاده از خدمات نسل ۴ (۴G یا ۴٫۵G) باید سیم کارت خود را USIM کنید.

در گوشی های با سیستم عامل اندروید، برای اتصال به شبکه ۴٫۵G، باید در بخش Setting اقدام به فعال سازی گزینه Cat6 یا Carrier Aggregation کنید. اما در گوشی‌های با سیستم‌عامل IOS برای اتصال به شبکه ۴٫۵G نیاز به تنظیمات خاصی نبوده و به طور خودکار متصل می شود.

در این مقاله به آموزش تنظیمات اینترنت سیم کارت ایرانسل در سیستم عامل اندروید و ios پرداختیم. اگر در خصوص این مقاله نظری دارید یا در اتصال به اینترنت در این اپراتور ناموفق بودید، سوالات خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

اگردر خصوص نحوه تنظیمات اینترنت همراه اول سوال دارید، پیشنهاد می کنم این مقاله را نیز حتما بخوانید.

 

درباره mreza_dm2004

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.