پنج شنبه , اردیبهشت ۲۱ ۱۴۰۲
صفحه اصلی / آموزش / عمومی / آموزش ساخت جیمیل (gmail) با گوشی و کامپیوتر

آموزش ساخت جیمیل (gmail) با گوشی و کامپیوتر

 

گوگل سرویس ها و خدمات مختلفی را به کاربران ارائه می دهد که استفاده از آن ها مستلزم ساخت جیمیل (حساب گوگل) است. در این مقاله به آموزش ساخت جیمیل در کامپیوتر و گوشی موبایل می پردازیم. پس اگر میخواهید با ساخت gmail به قابلیت های مختلف دسترسی داشته باشید در این مقاله با ما همراه باشید. با ایجاد حساب گوگل به سرویس های مختلف آن از جمله Youtube, Google Drive, Google Play , Gmail, Google Maps امکان دسترسی خواهید داشت.

ساخت جیمیل

Gmail یک ارائه دهنده حساب ایمیل مبتنی بر وب است که متعلق به Google است.

در این راهنما، ما با ایجاد یک حساب کاربری در Gmail، به شما نشان خواهیم داد که چگونه با ایمیل شروع به کار کنید.

برای اینکار نیاز به یک رایانه با دسترسی به اینترنت دارید و همچنین یک مرورگر وب که بر روی رایانه شما نصب شده باشد.

برای ایجاد یک حساب Gmail، دستورالعمل های زیر را  گام به گام دنبال کنید.

 

مراحل ساخت جیمیل (اکانت گوگل)

مرحله ۱: ورود به صفحه ساخت اکانت جیمیل

برای ساخت جیمیل مرورگر اینترنت خود را باز کنید و وارد سایت gmail.com بشوید یا از طریق لینک زیر به آدرس ساخت اکانت گوگل بروید.

لینک صفحه ساخت جیمیل

روش دوم ورود به صفحه ساخت جیمیل: وارد سایت google شده  و از قسمت بالا سمت چپ روی gmail کلیک کنید.

 

مرحله ۲: ایجاد یک حساب کاربری برای ساخت جیمیل

اکنون شما در بخش «ورود به سیستم» قرار دارید همانطور که هنوز حساب کاربری Google ندارید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. روی create account کلیک کنید. پس از کلیک روی گزینه create account، طبق تصویر زیر از شما سوال می شود که برای خود میخواهید اقدام به ساخت اکانت جیمیل کنید (اکانت شخصی)  یا برای مدیریت کسب کار خود که با توجه به هدف خود از ساخت اکانت جیمیل گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

 

مرحله 2- ایجاد حساب کاربری برای ساخت جیمیل

 

 

 

 

تعیین نوع حساب برای ساخت جیمیل

 

 

 

 

 

مرحله ۳: ورود اطلاعات شخصی برای ساخت جیمیل

 

برای تنظیم حساب جدید خود، گوگل نیاز به اطلاعاتی در مورد شما دارد . ابتدا در دو کادر بالایی، به ترتیب از سمت چپ نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. اگر در بخش قبلی هدف خود از ساخت جیمیل را مدیریت کسب و کار خود انتخاب کردید می توانید در بخش نام و نام خانوادگی به جام اسم شخصی خود، اسم برند کسب و کارتان را بنویسید.  سپس در بخش Username نام کاربری خود را انتخاب کنید. در واقع Username آدرس ایمیل منحصر به فردی است که می خواهید از آن استفاده کنید، که قبل از “gmail.com@” قرار می گیرد. از آنجایی که این آدرس باید منحصر به فرد باشد،  Google  نامی را که انتخاب کرده اید را بررسی کند تا قبلا توسط کسی ثبت نشده باشد.

مرحله 3 ساخت جیمیل با کامپیوتر- ورود اطلاعات کاربری

اگر نام ایمیل که درخواست کرده اید در دسترس نباشد، پیامی دریافت خواهید کرد که نشان می دهد کسی آن نام کاربری را قبلا انتخاب کرده و گزینه های دیگری را ارائه می دهد. شما می توانید یکی از گزینه ها را قبول کنید یا یک نام دیگر را تایپ کنید و یک بار دیگر آن را بررسی کنید. ممکن است مجبور شوید چند بار این کار را انجام دهید. هنگامی که آدرس ایمیل خود را نهایی می کنید، لازم است آن را یکجا یادداشت کنید. چون اگر از حساب خارج شوید و بعدا بخواهید وارد حساب جیمیل خود شوید، به آدرس آن به راحتی دسترسی داشته باشید.

انتخاب رمز ایمن برای ساخت gmail

شما باید یک رمز عبور ایجاد کنید تا بتوانید به طور ایمن به حساب خود وارد شوید. گوگل ممکن است توضیح دهد که بایدرمز انتخابی حداقل ۸ کاراکتر داشته باشید تا امن شود. از ترکیب حروف، اعداد و کاراکتر استفاده کنید تا رمز عبور را امن تر و دشوارتر کنید. رمز عبور انتخابی را ابتدا در بخش Password وارد کرده و در بخش Confirm دوباره آن را درج کنید. در ادامه روی Next کلیک کنید.

مرحله ۴: درج شماره همراه برای حفظ امینیت بیشتر در ساخت جیمیل

Google برای امنیت بیشتر و احراز هویت از شما می خواهد شماره تماس خود را وارد کنید تا پیامکی برای تایید برایتان ارسال کند. سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 4 ساخت جیمیل با کامپیوتر- وارد کردن شماره موبایل برای تایید

مرحله ۵: وارد کردن کد ارسالی به گوشی موبایل برای ساخت gmail

برای راستی آزمایی، کد ۶ رقمی که گوگل به شماره تلفن همراه شما ارسال کرده را در کادر مربوطه وارد کرده و سپس روی Verify کلیک کنید.

 

مرحله 5ساخت جیمیل با کامپیوتر- وارد کردن کد ارسالی به تلفن

 

 

مرحله ۶: درج اطلاعات تکمیلی در فرایند ساخت gmail برای امنیت بیتر

در این مرحله شماره همراهی که برای تایید هویت در مرحله قبل وارد کردید، برای شما نمایش داده می شود که البته می توانید آن را پاک کنید. این شماره برای امنیت جیمیل بوده و قابل نمایش به دیگران نیست. همچنین برای امنیت ایمیلتان می توانید ایمیل دیگری در بخش Recovery emel address به صورت اختیاری وارد کنید. در بخش بعد تاریخ دقیق تولد خود را به میلادی وارد کرده و در کادر آخر جنسیت خود را مشخص کرده و سپس روی Next کلیک کنید. پیشنهاد می شود به دلیل افزایش امنیت جیمیل خود،  آیتم های این صفحه را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.  همینطور دلیل دیگر آن برای زمانی است که پسورد خود را فراموش کردید. در این صورت رمز بازیابی پسورد به ایمیل یا شماره همراه موجود ارسال می شود.

 

مرحله 6 ساخت جیمیل با کامپیوتر

 

 

مرحله ۷ ساخت جیمیل در کامپیوتر :

برای رسیدن به مراحل بعدی، در ادامه باید شرایط و ضوابط Google را قبول کنید، پس از خواندن شرایط، بر روی I agree کلیک کنید.

 

 

مرحله 7 ساخت gmail

 

مرحله ۸ ساخت gmail در کامپیوتر

روی Next کلیک کنید.

 

مرحله 8 ساخت gmail

 

 

مرحله ۹ ساخت gmail در کامپیوتر

در ادامه نحوه نمایش پیام ها را از شما سوال می کند که می توانید همان حالت پیش فرض Default را انتخاب کرده و در ادامه روی ok کلیک کنید.

 

مرحله 9 ساخت جیمیل در کامپیوتر

 

در آخر پس از اتمام کار، همانند تصویر زیر به طور خودکار به داشبورد جیمیل هدایت می شوید.

 

اتمام فرایند ساخت جیمیل

 

 

 

تنظیمات ساخت جیمیل به زبان فارسی

می توانید بعد از ورود به صفحه ساخت جیمیل، همانند تصویر زیر می توانید زبان مورد نظر را در حالت فارسی قرار دهید.

ورود به صفحه ساخت جیمیل

 

 

آموزش ساخت جیمیل با گوشی موبایل

ساخت gmail از طریق تنظیمات تلفن

برای ساخت gmail در اندروید، مطابق تصویر زیر، به بخش تنظیمات (Setting) تلفن همراه خود رفته و وارد بخش Cloud and accounts شوید. سپس به بخش accounts  رفته و از پایین صفحه گزینه Add account را انتخاب کرده و  در ادامه برای ساخت حساب گوگل، Google را لمس کنید.

 

تنظیمات گوشی برای ساخت جیمیل در اندروید

 

روش دوم: می توانید از طریق سایت www.gmail.com وارد صفحه ساخت gmail شوید.

 

ورود اطلاعات اساسی برای ساخت gmail

کادر اول برای زمانی است که قبلا حسابی در گوگل دارید که در این صورت آدرس جیمیل یا تلفن خود را وارد می کنی. اما برای ساخت gmail جدید، گزینه Create account را انتخاب کنید. سپس در صفحه بعد نام و نام خانوادگی خود و در مرحله بعد تاریخ تولد و جنسیت خود را انتخاب می کنید. در ادامه با توجه به نام و نام خانوادگی وارده گوگل دو آدرس جیمیل به شما پیشنهاد می دهد. اگر آدرس دیگری مد نظرتان است گزینه Create a different Gmail address را انتخاب، آدرس جیمیل پیشنهادی خود را وارد و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

ورود اطلاعات برای ساخت gmail در اندروید

 

به مراحل پایانی ساخت gmail نزدیک می شوید. طبق تصویر زیر در قسمت password یک رمز ۸ رقمی و در بخش Confirm، برای تایید رمز، دوباره آن را وارد و گزینه  Next را لمس کنید و در مرحله بعد برای تایید ضوابط و شرایط گوگل گزینه I Agree  و سپس در آخرین مرحله گزینه Next را انتخاب کنید تا مراحل ساخت حساب گوگل به پایان برسد.

 

ورود پسورد برای ساخت gmail در اندروید

 

با لمس آیکون نشان داده شده در مرحله آخر از تصویر بالا مطابق زیر به داشبورد پیام های جیمیل حساب خود هدایت می شوید.

 

 

در این مقاله به آموزش ساخت جیمیل پرداختیم. اگر در خصوص نحوه ساخت جیمیل سوال دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

درباره mreza_dm2004

این مطالب را نیز ببینید!

پیگیری مرسولات پستی (معرفی روش های ممکن)

شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده مرسوله ای که از طریق پست ارسال کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای سایت کاوش وب محفوظ است.